דף הבית > פוליטיקה > מורידים את הארנונה

מורידים את הארנונה

מוכיחים שזה אפשרי. למרות החלטת הממשלה להעלות את הארנונה ב1.1% נוספים בשנת 2021, מספר רשויות מקומיות כבר קיבלו את ההחלטה להקפיא את שיעור הארנונה לשנת 2021 ולמנוע מהתושבים את עליית המס

מידי שנה מנחה משרד הפנים את הרשויות לגבי השיעור המרבי שניתן להעלות את מיסי הארנונה מהתושבים ובעלי העסקים ביישוב בהתאם לעליית המדדים.
בשנת 2020 הנחה המשרד על עלייה של 2.58%, עליה הוסיפה מועצת גדרה באישור חריג של שר הפנים אריה דרעי 4% נוספים לכל בתי האב ביישוב.
לקראת שנת 2021 פרסם באחרונה משרד הפנים כי שיעור העלאת הארנונה המותר יהיה 1.1%, שיעור נמוך מהשנה שעברה אך עדיין מכביד על בתי האב ועל העסקים המקומיים אשר מנסים להתאושש ממכת הקורונה וצפויים לחזור לרמת האיזון הכלכלי שלפני המשבר רק בעוד זמן רב.

פיטר את הטייס האוטומטי. ראש עיריית רמת גן שאמה הכהן (קרדיט: משה מילנר, לע”מ)

פיטרו את הטייס האוטומטי

בניגוד לנוהג להעביר השליטה על אישור העלאת הארנונה בשיעור המירבי ל’טייס האוטומטי’ החליטו במספר רשויות לבלום את העלאת המס אשר לשיטתם היא מיותרת.
אחד הראשונים להחליט על ביטול העלאת המס הוא ראש עיריית ר”ג כרמל שאמה הכהן, אשר בתפקיד ראש האגף המשפטי של עירייתו מכהן עו”ד סהר פינטו, יו”ר תנועת גדרתים.
צמצום המס על התושבים נעשה “באמצעות הקטנת הוצאות רכש, תוך כדי ניקוי תופעות שליליות ומנהל לא תקין שירשנו, שעלו עשרות מיליונים בכל שנה” מסרה העירייה בהודעתה.
“הארנונה לעסקים קיבלה התייחסות בצורת פטור לשלושה חודשים, בעוד משלמי הארנונה למגורים לא זכו לשום הקלה” אומר שאמה הכהן “לא פחות חשוב מכך הקורונה פגעה כמעט בכל בית וזו העת להפגין רגישות חברתית”.

“זה לא בשמיים”. סהר פינטו

“זה לא בשמיים”

“זה לא בשמיים. אפשר להפסיק לזרוק את הכסף הציבורי על סעיפים עלומים שלא משרתים במאומה את הציבור ולהוריד את נטל המס על התושבים.” מוסיף סהר פינטו “הבטחנו לעשות זאת בגדרה אם היינו מקבלים את הסמכות לנהל את המושבה. בנתיים אני שמח על חלקי בהתייעלות הניהול של רמת גן ושמח עוד יותר על ההקלה המתאפשרת בזכות כך לתושבי העיר. נמשיך, בגדרתים, להאבק על צעדים דומים גם בגדרה. תושבי גדרה ראויים לכך. הגשנו למועצה הצעה סדורה להכיל גם בגדרה הקפאה של שיעור הארנונה לשנת 2021, אחרי הזינוק בארנונה בשנה שעברה מן הראוי שהעלייה לשנת 2021 תוקפא לאלתר.”


בדוק גם...

בשורה לבעלי הרכב החשמלי

עמדות הטענה לרכב חשמלי נפרסו בגדרה במהלך מימוש מהיר במיוחד, מומשו עמדות הטענה לרכב חשמלי …

שינוי גודל גופנים