דף הבית > תרבות > מועדון אופני טנדם canvelo התארח בגדרה

מועדון אופני טנדם canvelo התארח בגדרה

קבוצת כן ולא (CanVelo ) היא קבוצת ספורט של אנשים רואים ואנשים עם עיוורון או לקות ראייה היוצאת לדווש בסופי השבוע במטרה להגביר את המודעות לבעיות של לקויי ראייה וחשיפתן, בייחוד לאלה הנעזרים בכלבי נחייה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

השבוע התארחה הקבוצה בגדרה, כחלק ממסלול הרכישה ונהנתה מפריסת סיום של מתנדבים מקומיים ובשיתוף קבוצת הרוכבים גדרתים ברחבת בית ספר רימונים. המסלול הקבוצהשהחל בגדרה עבר דרך יסודות, יער חולדה, בית הרצל, גבעת טל וחזרה דרך קיבוץ חולדה.

מטרת הרכיבה היא להגביר את המודעות לפעילות המרכז, לעורר עניין בתוכנית ההתנדבותית ולקבל תמיכה ציבורית בפעילויות הקבוצה. מלבד זאת, זו דרך נהדרת ליהנות מפעילות פיזית, להיות בחוץ עם חברים, וליצור קשר חברתי עם הצוות, המתנדבים והבוגרים. ישנם הרבה סיפורים אישיים על העצמה של רגש העצמאות וגירויים של כל החושים, ותחושה של הישג קבוצתי.

לשם הקבוצה, “כן ולא”, יש משמעות כפולה. CAN = אפשר, VELO = אופניים (בעגה של רוכבי אופניים). בעברית CAN = כן, VE = ו, LO = לא. כלומר השם “כן ולא” מדבר על אלה שרואים ואלה שאינם רואים. בקבוצה 50 רוכבים, ובהם 15 עיוורים בוגרי המרכז, שכל אחד מהם הוא חלק מצמד הטנדם. הרבה רוכבים בודדים מצטרפים להרפתקה השבועית – וגם אורחים מוזמנים! הרכיבה הממוצעת נמשכת 60-25 ק”מ ומשתנה בקושי.

מסלולי הטיולים הם לעתים בשבילים, לעתים בכבישים ולפעמים גם בעיר, שבה הפוטנציאל הגבוה לחשיפה ציבורית.


בדוק גם...

2 חולים נוספים בגדרה

לקראת שבת – משרד הבריאות מפרסם את דבר הדבקותם של שני חולים נוספים במושבה הנגיף …

שינוי גודל גופנים