דף הבית > גדרה השבוע > מה פספסתי? גדרה היום משלימה לכם את כל חדשות המושבה השבוע

מה פספסתי? גדרה היום משלימה לכם את כל חדשות המושבה השבוע

תרבות. חינוך. קהילה. ספורט. תשתיות. פוליטיקה – כל המושבה השבוע בכף ידך

השבוע במושבה עמד בסימן סיום שנת הלימודים במערכת החינוך ובסימן המאבקים הציבוריים לשמירה על הסטטוס קוו ועל מחירי הארנונה.

מסיימים שנה. אין מי שלא הרגיש את מסיבות ואירועי סיום השנה שהצטופפו להם במהלך השבוע האחרון, בכיתה, בבית הספר, בחוג של הילד ובתנועת הנוער. שנת הלימודים הסתיימה וגדרה נערכת לחופש הגדול.

בקהילה

מכירת החצר של פרויקט ה’עץ הנדיב’, פרויקט המגייס כספים על ידי מכירת מוצרי יד שניה והעברת התרומות לפעילויות קהילתיות, התקיימה ביום שישי.

מועדון רוטרי הביל”ויים פרסם את תכניתו למענק מלגת סטודנטים לסטודנטים התורמים לקהילה. ההרשמה בעיצומה.

פרויקט תיק לכל ילד נתקל בקשיים בגיוס התרומות למימוש הפרויקט אך הצליח בסופו של יום לגייס את הסכום הנדרש לאחר פרסום נרחב נוסף שקיבל הפרויקט.

סניף מכבי צעיר בגדרה חגג השבוע 82 שנים ליסודו ומתכנס במוצ”ש הקרוב לערב האוסקרים המסורתי.

בתרבות

בתרבות המקומית המשיכו חגיגות לציון 70 שנים לעליית תימן עם הופעתו של כוכב העבר חיים משה באודיטוריום רמון, חגיגות אשר צפויות להמשיך גם בשבועות הקרובים עם העלאתו של המחזמר המקומי ‘אהבת הדסה’ ועם הופעתו של אבנר גדסי.

המועצה ומרכז אופק פרסמו את התכנית האומנותית לנוער לקיץ הקרוב המבוססת בעיקרה על ערבי בריכה עם אמנים לנוער ועל פעילויות נוספות.

בתשתיות

החלה הקמתו של מגרש כדורגל דשא סינטטי במקום המגרש שנשחק במתחם פארק רמון, זאת לאחר שינויים וגלגולים רבים בתכנית ההקמה של המגרש.

בגדרה מזרח ממשיכה הבנייה האינטנסיבית ואיתה גם תאונות בענף הבניה. פועל נפצע השבוע בינוני בקריסה של משאית בטון באתר הבניה במקום.

בהעדר תשתית רכבת, התקבלה החלטה להאריך את פעילותו של קו השאטל לרכבת יבנה מזרח הפועלת במתכונת מצומצמת החל מאפריל האחרון.

בזירה הציבורית

במאבק הציבורי של תושבים לשמירת הסטטוס קוו בגדרה הגיע השבוע לשיא. קרוב ל 800 חתימות נאספו בקרב תושבים שהביעו את התנגדותם לכניסת גורמים קיצוניים חרדיים למושבה. נציגי הקבוצה שהובילה את המאבק הגיעו לפגישה עם ראש המועצה ויועציו שם הובטח להם שהמועצה תעשה את כל הדרוש לשמירה על הסטטוס קוו, זאת לאחר שהתפרסמו השבוע עדויות נוספות בדבר פעילותה של הישיבה הליטאית בגדרה.

המתנגדים להעלאת הארנונה, שאת היקפה פרסמנו כאן לראשונה, שואבים תקווה מהצלחת המאבק האמור. הדיון המכריע בנושא מתוכנן ביום ראשון הקרוב, באם לא יידחה בשל שביתת הרשויות המקומיות להזדהות עם מאבק העיר אילת בסגירת שדה דב.

במועצה המקומית

המועצה קיבלה השבוע את דו”ח מבקר המדינה בו מעיר לה המבקר על התנהלות בתחום ההתקשרות עם חברת ניהול החשבונות המנהלת את חשבונות המועצה.

טלטלה נוספת צפויה בקרוב במועצה עת צפויים להתפרסם שמותיהם של ארבעת החשודים כנגדם החליטה פרקליטות מחוז מרכז להגיש כתבי אישום בפרשת סחיטתו של חבר המועצה שצולם בסתר בבית הכנסת.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים