דף הבית > חי מהשטח > מהו היום המסוכן ביותר בכבישי גדרה?

מהו היום המסוכן ביותר בכבישי גדרה?

ניתוח נתוני משטרת ישראל המתפרסם על ידי עמותת אור ירוק מראה שברמה הארצית היום המסוכן ביותר הוא יום חמישי, היום שבו צעירים רבים יוצאים לבלות

לכל יום בשבוע ישנם מאפיינים אחרים שבאים לידי ביטוי בכבישים, ישנם ימים שכולם נוסעים לעבודה והכבישים עמוסים יותר, ישנם ימי שבת וחג שבהם התנועה פוחתת, בימי ראשון כולם בדרכים, בימי חמישי כולם מבלים ויש גם ימים שרבים ממהרים. כל המאפיינים השונים הללו משפיעים על  מצב הבטיחות בדרכים ותורמים לעלייה ולפיחות בכמות התאונות בהתאם למאפיינים השונים.

ומה אצלנו?

בגדרה נמצא כי היום המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא יום חמישי בו נפגעו 27 בני אדם מתוך 95 בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא יום שלישי בו נפגעו 19 בני אדם.

ראשון וחמישי – יותר נוסעים, יותר נפגעים

על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ”ס בבחינה של חמש השנים האחרונות (2014-2018), עולה כי היום בשבוע בו המסוכנות הגבוהה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בכבישי הארץ הוא יום חמישי.

בחמש השנים האחרונות נפגעו בימי חמישי 19,063 בני אדם בתאונות דרכים, היום הבא אחריו במסוכנות הוא יום ראשון בו נפגעו 18,813 בני אדם בתאונות. היום בו המסוכנות היא הנמוכה ביותר הוא יום שבת כאשר בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות ביום שבת 13,651 בני אדם.

כאשר בוחנים את חומרת הפגיעה, דווקא יום ראשון הוא הקטלני ביותר – הכי הרבה בני אדם (276) נהרגו בימי ראשון, בימי שישי בין השנים 2014-2018 נהרגו 272 בני אדם ובימי שבת הכי פחות הרוגים – 185 הרוגים.

גם בתחום העירוני יום חמישי הוא היום בו מספר הנפגעים הרב ביותר, אם כי בבחינת הערים באופן פרטני נמצא כי בכל עיר ישנו יום אחר המסוכן יותר.

נפגעים בתאונות בשנת 2018. היום המסוכן ביותר גם בכמות התאונות וגם בכמות הנפגעים הוא דווקא יום ראשון

סעו בזהירות. בכל יום.

*מקור – משטרת ישראל

 

בדוק גם...

חוזרים לתנועת הנוער

אחרי שבועות ארוכים של פעילות מרחוק בלבד, החניכים חוזרים לפעילות בתנועות הנוער אחרי שבועות ארוכים …

שינוי גודל גופנים