דף הבית > פוליטיקה > מגיש את החשבון

מגיש את החשבון

ביקורת מפתיעה ביותר בדו”ח מבקר המדינה על ריצת המפלגות המרכיבות את המועצה המקומית גדרה בבחירות המקומיות האחרונות

בצל משבר הקורונה פרסם מבקר המדינה בסוף חודש מרץ את דוח ביקורת על תקציב הרשימות בבחירות ברשויות המקומיות שנערכו באוקטובר 2018.

נדרשת להחזיר את כל הכספים שקיבלה מהמדינה

מעיון בדוח נמצא כי, סיעת ‘גדרה מתחדשת’ בראשות סגן ראש המועצה סהר רווח נדרשת להחזיר למדינה את כל כספי מימון הבחירות האחרונות בשל סירובה להעביר את הדוחות הכספיים של קמפיין הבחירות.

זו היא החלטה כבדת משקל לגבי סגן ראש המועצה וסיעתו ‘גדרה מתחדשת’ מאחר ועל פי ממצאי המבקר “הסיעה לא מסרה את החשבונות ואת הדוח הכספי למבקר המדינה כנדרש למרות בקשות חוזרות ונשנות. ובהיעדר חשבונות ודוח כספי לא ניתן דוח חיובי.” ועל כן ” על הסיעה להחזיר לאוצר המדינה את כל הסכומים שקיבלה על פי החוק.”

המשמעות הכלכלית היא נרחבת ונאמדת ביותר מ-110,000 ₪, סכום לו זכאית הסיעה מהמדינה כנגד 2 המנדטים להם זכתה באמון ציבור התושבים. סיעת ‘גדרה מתחדשת’ אשר מטעמה מכהנים במועצה סהר רווח ואליאב מזגני, נדרשת להחזיר סכום זה לקופת אוצר המדינה. לא ידוע מדוע העדיפו בסיעה להימנע מהגשת הדו”חות ולספוג את הקנס העצום.

על הסיעה להחזיר את כל הכסף. סיכום דו”ח מבקר המדינה לגבי סיעת גדרה מתחדשת

קנס על ניהול תקציב קמפיין לא מאוזן

לצד ‘גדרה מתחדשת’ גם סיעת ‘גשר’ בראשות שלום אזרד, אשר מונה באחרונה תחת רווח כסגן בשכר מלא לראש המועצה גמליאל, נקנסה על ידי מבקר המדינה בסך 6,725 ₪, זאת בשל גירעון הקמפיין בסך של כ 52,000 ₪. מהממצאים עולה כי “ההסברים שניתנו בדבר המקורות הכספיים לכיסוי הגירעון לא הניחו את דעתו של המבקר”.

5% קנס. סיכום הדו”ח מבקר המדינה לגבי סיעת ‘גשר’

ויש גם סיעות שסיימו עם דו”ח חיובי

הסיעות שקיבלו דוח חיובי הן סיעת ‘למען גדרה’ בראשות ציון ידעי אשר למעט כספי המדינה לא הציגה תרומות נוספות וסיעת ‘גדרתים’ בראשות סהר פינטו, אשר נתמכה כלכלית על ידי תרומות הציבור הרחב ומפלגות ‘כולנו’ ו’העבודה’.

מאחורי וילון הליכוד והבית היהודי

סיעת ‘הבית היהודי’ בראשות יקותיאל תנעמי וסיעת ‘בונים עתיד’ בראשות גמליאל אשר הינן סיעות בנות למפלגות הכנסת הבית היהודי והליכוד ממשיכות להבחן במסגרת הביקורת על קמפיין מפלגות האם ולגביהן טרם סוכם הדו”ח.

“אם זה המחיר, אני מוכן לשלם”

תגובתו של יו”ר סיעת ‘גשר’ שלום אזרד: “אם זה הוא המחיר אותו נדרשנו לשלם עבור תשלום לכל הספקים והעובדים שעבדו עמנו בבחירות, אני מוכן לשלם אותו.”

מערכת העיתון פנתה גם לקבל את תגובתו של יו”ר סיעת ‘גדרה מתחדשת’ סהר רווח אך עד לרגע זה לא התקבלה כל תגובה מטעמו. חבר סיעתו אליאב מזגני מסר כי “מבקר המדינה לא פנה אלי עד עתה, יתכן ופנה לאחרים”.

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים