דף הבית > צרכנות > בריאות > לתת כתפיים

לתת כתפיים

זהות בחיסון לקורונה: שתי אחיות תאומות זהות שעובדות במרכז הרפואי קפלן התחסנו היום יחד לקורונה וקראו לציבור הרחב להתחסן

מורן ולירז קידר, שתי אחיות תאומות מיבנה, העובדות שתיהן במרכז הרפואי קפלן, הגיעו היום להתחסן נגד קורונה. מורן עובדת כרוקחת בבית החולים ולירז היא ד”ר במכון הגנטי.

מורן מספרת על העבודה בבית המרקחת בתקופת הקורונה: “הלחץ על בית המרקחת בייחוד בגל השני היה גדול, בגלל דרישות שעלו ממחלקות הקורונה השונות. נראה היה שבכל פעם יש תרופה אחרת שהיתה מבוקשת על ידי המחלקות, בניסיון להשפיע על מהלך המחלה בקרב המטופלים”. היא מוסיפה: “אנחנו נדרשים להגיע פיזית למחלקות ולמיון בשביל לבצע הזמנות, ובגלל שאני נמצאת בחשיפה מתמדת למחלקה, היה חשוב לי להתחסן. אני רוצה לצאת מהמצב הזה כמה שיותר מהר, ולשמור על המשפחה וההורים”.

נולדו יחד, עובדות יחד, מתחסנות יחד. התאומות מקפלן במהלך החיסון היום

בייבי בום של הקורונה

לירז, אחותה, שעובדת במכון הגנטי שעוסק, בין היתר בבדיקות גנטיות לנשים בהריון, מספרת שבמכון חווים בייבי בום בעקבות הקורונה:  “מספר הבדיקות הוכפל, יש הרבה מאוד בדיקות של נשים בהריון ובהריון מתקדם, ואנחנו מייחסים את זה לבייבי בום של הקורונה. בנוסף, יכול להיות שישנן נשים שנמנעו להגיע לבדיקות בגל הראשון, ומגיעות רק עכשיו, והעומס רק הולך וגדל”. היא מסבירה מדוע בחרה להתחסן:  “המצב כמו שהוא זה לא באמת חיים. אנחנו לא יכולים להיפגש עם המשפחה. מקווה מאוד שרוב האוכלוסיה תתחסן כדי שעד פסח כבר נוכל לחגוג כמו שצריך”.

בין המתחסנים והמחסנים, המתחסנות והמחסנות גם אנשי צוות רפואי מגדרה הלוקחים חלק פעיל במבצע החיסון ההיסטורי.

(קרדיט צילום:  המרכז הרפואי קפלן)

בדוק גם...

בישורת האחרונה

שבועיים לבחירות לכנסת ה-24 ויומיים לפרסום תוצאות משאל הבחירות הגדול. קמפיין הבחירות בגדרה מתעורר מעט …

שינוי גודל גופנים