דף הבית > קהילה > לראשונה בגדרה – מסע תושבים לפולין

לראשונה בגדרה – מסע תושבים לפולין

לא רק לתלמידי תיכון. לא רק ללובשי מדים. גם לתושבי גדרה יש מסגרת המאפשרת סיור ערכי היסטורי לפולין

בעוד חודשיים בדיוק, ב 28.7 ייצא המסע הראשון של תושבי גדרה לפולין. המסע, ביוזמתן של חברת המועצה דורית בן בוחר ומורן המילטון מתנועת הגדרתים, הוא מסע ייחודי אשר מזמין את כל מי שלא הסתייע בידו לצאת למסע דומה במסגרת אחרת, וגם את מי שכבר היה, לסיור “חובה על כל יהודי”.

“לא יצא לי לצאת למסע דומה כשלמדתי בתיכון” אומרת לנו דורית “משנה לשנה, מזיכרון בסלון אחד למשנהו, התקנאתי בילדים שלי שיוצאים בגיל 17 לחוות את מה שלדעתי חובה על כל יהודי לחוות. ואיפה שאני לא מוצאת מסגרת שאני יכולה להיכנס אליה, אני מייצרת לעצמי מסגרת משלי. כך נולד המסע הזה.”

בזכות הקהילתיות של המושבה

המסע הקרוב הוא מסע ביוזמה פרטית לחלוטין ומתוכננים להשתתף בו כעשרים מתושבי גדרה למסע בן 5 ימים שימוקד בשלושה מעגלי תוכן: 800 שנות חיים יהודיים בפולין, השואה ופולין כיום. את המסע תדריך מורן המילטון, תושבת גדרה ומדריכת מסעות בני נוער לפולין ביד ושם, והוא עטוף בארגון של חברת נסיעות המתמחה בארגון מסעות לפולין.

“אני מאוד מתרגשת להדריך את המסע הזה.” מספרת לנו מורן “יצאתי כבר מספר פעמים להדריך משלחות נוער אבל להיערך להדרכת תושבים וחברים, בעלי משפחות, זה שונה ומרגש ביותר. ארגון משלחת מבוגרים היא משימה מורכבת, אבל אני חושבת שרק בזכות הקהילתיות והמנהיגות הקהילתית שיש לנו כאן בגדרה, מסע כזה מתאפשר.”

 


בדוק גם...

מליאת המועצה מתכנסת

על רקע סיומו של הגל השני צפויה השבוע להתכנס מליאת מועצת גדרה. מהם הנושאים הבוערים …

שינוי גודל גופנים