דף הבית > צרכנות > בריאות > לראשונה באזורינו – קבלת תשובות תוך 15 דקות לבדיקות קורונה

לראשונה באזורינו – קבלת תשובות תוך 15 דקות לבדיקות קורונה

מכשיר חדשני לבדיקות קורונה בתוך דקות הוצב בכללית אשדוד

היום (יום ג׳) החל צוות מרפאת הרותם של כללית ברובע ח׳ להשתמש במכשיר מסוג “סופיה” (Sofia), המאפשר זיהוי מהיר של נגיף הקורונה וקבלת תשובה לבדיקה תוך כ-15 דקות בלבד. קבלת המכשירים המתקדמים סוכמה בין סגן שר הבריאות, ח”כ יואב קיש, לבין מנכ”ל כללית, פרופ’ אהוד דודסון.

מכשיר ה״סופיה״ החל לפעול על פי קריטריונים מדוייקים למתן הבדיקה במרפאת הרותם ברובע ח׳ באשדוד, בניהולה הרפואי של דר׳ רחל דינרמן, מנהלת הסיעוד דנה סיקר ומנהלת אדמ׳ איריס בן חמו.

מירי מיכשווילי, מנהלת סיעוד מינהלת אשדוד בכללית מחוז מרכז, הסבירה כי מדובר במכשיר מתקדם ביותר שמטרתו לשפר את הזמינות לביצוע בדיקות קורונה ולהפחית מהעומס הקיים על המעבדות. ״הנבדקים במכשיר על פי קריטריונים מדוייקים יקבלו את התשובה במסרון, ובכך יחסך מהם הצורך בהמתנה לקבלת תשובה”, הוא אמר.

וודאות גבוהה במיוחד בקרב סימפטומטיים

המכשיר מזהה את  נגיף הקורונה SARS-CoV-2 בשיטה המבוססת על זיהוי אנטיגני תוך שימוש בדגימת מטוש ישירה מהחולה. התוצאה, חיובית או שלילית לנגיף הקורונה, מתקבלת בתוך 15-20 דקות בלבד מרגע הדגימה. המכשיר מאפשר זיהוי בוודאות גבוהה של נשאות לקורונה במיוחד בקרב נבדקים עם תסמינים  (סימפטומטיים). כאשר מתקבלת תשובה שלילית  תידרש בדיקה נוספת בשיטת הדיגום הרגילה (PCR).

“כולנו במאבק להפחתת היקפי התחלואה”

מר ארז לוי, מנהל מחוז מרכז בכללית, אמר כי היתרון המשמעותי במכשיר המתקדם הוא כי נבדקים אשר יקבלו תשובה חיובית יוגדרו כנשאי קורונה וכך ניתן יהיה לבצע תחקור אפידמיולוגי מיידי ולקטוע במשנה יעילות את שרשרת ההדבקה.

״חשוב להדגיש כי הצוותים של מרפאות כללית אשדוד עובדים סביב השעון וללא ליאות כדי לתת מענה מהיר ומקצועי ללקוחות הקופה. כולנו במאבק משותף להפחתת היקפי התחלואה בעיר״, הוא סיכם.

בדוק גם...

מודים ללוחמים

שבט שחר, צופי גדרה, אסף תרומות והעניק שי לחיילים המגינים על גדרה תודה לכיפת ברזל. …

שינוי גודל גופנים