דף הבית > צרכנות > בריאות > לסמוך על דה וינצ’י
לסמוך על דה וינצ'י קפלן

לסמוך על דה וינצ’י

חדש בקפלן – ניתוחים כירורגיים יבוצעו באמצעות רובוט דה וינצ’י

דה וינצ’י הגיע לקפלן. לאחרונה הותקן בחדרי הניתוח במרכז הרפואי קפלן רובוט דה וינצ’י מהדגם המתקדם ביותר מסוגו. השילוב של המערכת הרובוטית, המשמשת את הכירורג לביצוע פעולות כירורגיות ברמת דיוק גבוהה יותר ושליטה מרבית, מאפשרת לנתח דרך חתכים קטנים יותר ובכך לקצר את זמן ההחלמה.

הרובוט, אשר מופעל על ידי הכירורג, מצויד בארבע זרועות המוחדרות לגופו של המנותח – זרוע אחת מצלמת את איזור הניתוח בתלת מימד ושלוש הזרועות האחרות מבצעות את הניתוח. את זרועות הניתוח והמצלמ, הנמצאות בשליטה מלאה של הכירורג, מפעיל המנתח מרחוק באמצעות קונסולה הפועלת ברמה של מציאות מדומה.

המציאות מדומה, הניתוח אמיתי

זרועות הרובוט מחקות את תנועת הכירורג ומשמשות כמפרק יד אנדוסקופי. השיטה הרובוטית מאפשרת ראייה מדויקת של שדה הניתוח בהגדלה, דיוק רב של תנועות והפעלת מכשירי הניתוח בתוך הגוף, ואף קבלת מידע תפקודי על זרימת דם לאיבר המנותח וביצוע בדיקות אולטרסאונד תוך כדי ניתוח. עבור המנותח, מדובר בהליך אשר מגדיל את רמת הבטיחות של הפרוצדורה ובכך מאפשר פעמים רבות לקצר את זמן האשפוז לאחר הניתוח. בשלב זה, השימוש ברובוט דה וינצ’י בקפלן יעשה בניתוחים בתחום האורולוגיה, כירורגיה כללית, ניתוחי חזה וגניקולוגיה.

רובוט דה וינצ'י קפלן

לרובוט של קפלן ארבע זרועות. ארבע זרועות לרובוט…

“מאפשר למנתחים להיות טוביום יותר”

פרופ’ טריף בדר, מנהל המרכז הרפואי קפלן ובית החולים הגריאטרי שיקומי הרצפלד:

“מדובר בפריצת דרך משמעותית בכל הנוגע לביצוע ניתוחים מורכבים בתחומי הכירורגיה השונים, ואנחנו גאים שאחרי מאמצים רבים הצלחנו להביא לקפלן את הדה-וינצ’י לטובת ולרווחת מטופלי בית החולים. הרובוט מאפשר לנו לשלב בין יכולות כירורגיות מצוינות לבין טכנולוגיה מהמתקדמות בעולם, ובכך להעניק למטופלים את הטיפול הטוב ביותר, והוא חלק מהמחויבות הבלתי פוסקת שלנו להעמיד את בית החולים בחזית הטכנולוגיה הרפואית בארץ ובעולם”.

פרופ’ דן ליבוביץ, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי קפלן:

“הכירורגיה הרובוטית היא כיום השיטה הניתוחית הסטנדרטית במגוון גדול של ניתוחים, במקצועות השונים, ומאפשרת ביצוע מדוייק ואיכותי של ניתוחים אלו. הצטיידות המרכז הרפואי שלנו ברובוט היא תו תקן של איכות וקידמה המאפשר למנתחים טובים להיות יותר טובים ולהביא את מקצועות הניתוח – לקצה הגבול הטכנולוגי העכשווי.”

רובוט דה וינצ'י בקפלן

הייתם נותנים לו לנתח אתכם? רובוט דה וינצ’י XI בחדר הניתוח של קפלן

קרדיט צילום:  גלעד שעבני שופן

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים