דף הבית > קורונה > למחוק את הנגיף

למחוק את הנגיף

ראש המועצה עדכן על צעד יצירתי ודחוף בו נקט לצמצום התחלואה בגדרה

התחלואה בגדרה עדיין ברמה גבוהה, מדד הרמזור, למרות הסימנים המעידים כי צפוי לירידה, עומד הבוקר על ציון של 7.2, עמוק בתוך האזור הכתום של ספקטרום התחלואה.

מתוך כל הצעדים המשמעותיים בהם יכולה לנקוט המועצה בחר הבוקר ראש המועצה לעדכן כי פנה בדחיפות למשרד הבריאות כדי למחוק את רישום דיירי המוסדות בגדרה כחולים בגדרה.

“הגשתי בקשה דחופה למשרד הבריאות להסיר מרשימת המאומתים של גדרה תושבים אשר אינם תושבי גדרה אך רשומים כחולים בישוב.”

זאת על רקע דיווח של 37 מדיירי המוסדות השונים בגדרה כחולים בנגיף.

על רקע תחלואה זו ועל רקע משבר הקורונה שפקד את מוסד עלה מוריה בגדרה במהלך הגל הראשון היו שציפו שהמועצה המקומית תנקוט בצעדי סיוע אפקטיביים לסיוע למוסדות בהתמודדות עם הנגיף ולא תותיר זאת למתנדבי המכינות השונות בלבד.

“הגשי בקשה דחופה”. מתוך התפרצות הקורונה במהלך הגל האשון בגדרה.

שיפור אחוזי הבגרות כן, דרדור מדד הרמזור – לא

בולטת עוד יותר הדרישה של ראש המועצה למחוק את דיירי המוסדות השונים מרישומי התחלואה של גדרה על רקע העדר הדרישה שלו, ואף גאוותו הרבה, בציוני הבגרות בגדרה הנמשכים מידי שנה למעלה על ידי עשרות התלמידות באולפנת הרב בהר”ן הממוקמת בגדרה ושתלמידותיה אינן תושבות המקום ברובן. כנראה שזה מעוות את נתוני היישוב לטובה העיוות הוא הרבה פחות דחוף לתיקון.

מצטיינות סדרתיות. אחוז הבגרות המצטיינת באולפנת בהר”ן לאורך השנים האחרונות

תכנית מקיפה ממתינה לאישור

בתוך כך תכנית יישובית להתמודדות מקיפה עם המשבר, שאינה כוללת צעדי התעלמות מתחלואה מקומית של מי שאינו תושב המקום, מונחת מזה מספר ימים על שולחן מליאת המועצה שטרם עודכנה מתי תכונס לדון בה.

ממתינה לכינוס המליאה. התכנית היישובית להתמודדות עם משבר הקורונה

במקביל החלו בפועל מספר צעדים מתוך התכנית, כגון השקת שמרטפיות לילדי עובדי מערכת החינוך והכשרת עובדי הרשות לשילוב במערך החקירות האפידמיולוגיות להתקדם.

לצד החולים במוסדות השונים, 139 תושבי גדרה עדיין מדווחים כחולים פעילים.

כך או כך, די ברור שהנגיף לא ייעלם גם אם נתעלם. ההתמודדות האמיתית עם הנגיף היא באמצעים הפשוטים ביותר ובאחריות אישית של כל אחד ואחד מהתושבים (והדיירים) ביישוב. שמרו על ההוראות!


בדוק גם...

צניחה בזכאות לבגרות 5 יחידות

ירידה בשיעור הזכאים לתעודת בגרות הכוללת חמש יחידות מתמטיקה מדוח של רשת ערי מצוינות עולה …

שינוי גודל גופנים