דף הבית > Uncategorized > למה לי תיווך ?

למה לי תיווך ?

אדם ממוצע עורך בממוצע 3 עסקאות בחייו. האם יש ברשותו את הכלים המתאימים למקסום העסקה? האם הרשתות החברתיות הן פלטפורמה פרסומית מספיקה? ומה תפקידו של יועץ הנדל”ן בעסקאות קנייה, מכירה והשכרה.

שאלה נפוצה מאוד שנתקלים בה יועצי הנדל”ן בעסקאות מכירה או קנייה, ובפרט בעסקאות השכרה היא מדוע לקחת את שירותיו של מתווך ?

על פניו קיימות היום מספיק פלטפורמות שיווקיות, המידע אודות המחירים בכל שכונה קיים באינטרנט, ובישראל שהיא מדינה קטנה בה כולם מכירים אחד את השני אפשר יחסית בפשטות ליצור קשר עם אדם מקומי שיספר לך על היתרונות והחסרונות בשכונה הרלוונטית.

ובכל זאת, במהלך ניסיון ביצוע עסקת מכירה, קנייה או השכרה, מוצאים עצמם אנשים רבים פונים ליועץ נדל”ן לצורך ביצועה. “יועץ הנדל”ן הוא מוקד כוח פרסומי, דמות שמגשרת בין הצדדים לעסקה ובעלת ידע מקצועי בדבר שווי הנכס”.

חשוב להבין שיועץ נדל”ן הוא לא רק איש שיווק שעורך סיורים בבתים עם לקוחות פוטנציאליים, אלא מדובר באדם רב פעלים אשר מתמחה בעסקאות נדל”ן, בעיצוב הדירה בכדי למקסם את הפוטנציאל שבה, מוקד כוח פרסומי, דמות שמגשרת בין הצדדים לעסקה ובעלת ידע מקצועי בדבר השווי האובייקטיבי של הנכס.

בכדי לפרוט את האמור לעיל לכדי מעשה, ניתן לחשוב על המקרה הבא:

בעל נכס מפרסם את דירתו באינטרנט למכירה, לקוחות פוטנציאליים מגיעים לראות את הנכס חלקם פעם אחת וחלקם אף מספר פעמים, ולאחר מספר חודשים הבית עדיין לא נמכר.

בעל הנכס מנסה להבין למה הנכס לא נמכר, אבל אין ביכולתו לפנות לרוכשים הפוטנציאליים כי ייתפס כצד החלש במשא ומתן. האם הבעיה היא במחיר הנכס? האם הבעיה היא בסידור הבית? האם הבעיה היא במיקום?

פה נכנס יועץ הנדל”ן.
יועץ הנדל”ן מקרב בין המוכר לקונה. תחילה הוא מסייר בנכס הפוטנציאלי לבדו, מבין את היתרונות והחסרונות של הנכס, ומוסיף אותו למאגר הנכסים שברשותו. לאחר מכן, יועץ הנדל”ן עורך שיחה מעמיקה עם רוכשים פוטנציאליים, מבין את צורכיהם, ומבצע התאמה מיטבית.

“חשוב לדעת מה צריך להדגיש בסיור. בעלי דירות נוטים להדגיש דברים בביתם שנקשרו אליהם מבחינה אמוציונאלית”

אם לדעת יועץ הנדל”ן הנכס מתאים ללקוח, הם יגיעו לסיור מקצועי. רגע לפני הסיור יועץ הנדל”ן ימליץ כיצד נכון לסדר את הבית כדי למקסם את הפוטנציאל שבו. לאחר מכן, כשיגיע הלקוח הפוטנציאלי לסיור, יועץ הנדל”ן מודע לצרכים של לקוחותיו ובהתאם יערוך את הסיור. יתכן שדברים רבים שהמוכר רואה כאטרקטיביים ורלוונטיים כלל לא מעניינים את הקונה. האחד מעוניין בדירה שקטה עם חדרים גדולים, והאחר מעוניין בדירה עם סלון ומטבח גדול שניתן לארח בו. כלומר, חשוב לדעת מה צריך להדגיש בסיור. פעמים רבות בעלי דירות נוטים להדגיש דברים בביתם שנקשרו אליהם מבחינה אמוציונאלית מפני שהם מאוד יקרים או דרשו מהם השקעה רבה, אך הדבר לא בהכרח רלוונטי לצד השני.

יתרה מזאת, אם לאחר הסיור הלקוח לא התרשם לטובה מהבית, יועץ הנדל”ן יכול להסביר ללקוח שלדעתו נכון להגיע לסיור פעם נוספת, אבל בשעה אחרת ביום למשל; זאת מפני שהוא מאמין שהוא תואם לצרכיו. אלו דברים שאנשים פרטיים לא יכולים לעשות.

“יועץ הנדל”ן הוא לא לטובת צד אחד, הוא רואה לפניו עסקה”.
חשוב להדגיש שיועץ נדל”ן מקצועי הוא לא לטובת צד אחד בלבד, הוא רואה לפניו עסקה, נכס. עסקאות רבות נחתמות כשיש יועץ לכל צד. עבור יועץ הנדל”ן שני הצדדים חשובים והוא מפגיש ביניהם לטובת מקסום העסקה.

“עסקאות רבות באות לקיצן כאשר מתחילים לדון בהיבט בכספי של העסקה. ביכולתו של יועץ נדל”ן לגשר על העניין הכספי”.
פער גדול נוסף שקיים בין שני צדדים לעסקה וביכולתו של יועץ נדל”ן לגשר עליו הוא העניין הכספי. קונה צריך להתאים למוכר מבחינת הסדרי התשלומים. האחד רוצה למכור את הבית בהקדם מכיוון שקנה נכס אחר, והאחר מעוניין להיכנס לדירה רק בעוד מספר חודשים. יתרה מזאת, חלק מהאנשים ניגשים לראות נכסים לפני שבכלל הבינו האם ביכולתם לממן את רכישת הנכס. אלו שאלות שבעל הנכס לרוב לא ישאל את הרוכש הפוטנציאלי, אבל יועץ הנדל”ן כן. עסקאות רבות באות לקיצן כאשר מתחילים לדון בהיבט הכספי של העסקה.

“יועץ נדל”ן יודע להעניק לנכס את שוויו האובייקטיבי ולהעניק לצדדים את הידיעה שהם עורכים עסקה הוגנת”.
אם עסקינן בהיבט הכלכלי של העסקה, למתווך יש גם את הכלים הנכונים להערכת שווי הנכס. בעלי נכסים פעמים רבות מעריכים את הנכס שלהם ללא ידע מקצועי, אלא דרך שמועות משכנים או ממידע שקראו באינטרנט. יועץ נדל”ן שמכיר את השטח ונמצא בקשר רציף עם שמאים יודע להעניק לנכס את שוויו האובייקטיבי ולהעניק לצדדים לעסקה את הידיעה שהם עורכים עסקה הוגנת בה שני הצדדים יוצאים נשכרים.

“אדם ממוצע עורך 3 עסקאות נדל”ן בחייו ויתכן שאין לו את הכלים המקצועיים לביצוע העסקה”.
נכון בעת ביצוע עסקאות בנכסי נדל”ן להעסיק איש מקצוע. ממש כפי שכשמעוניינים בשיפוץ הבית או בתיקון בעיות בצנרת אז מזמינים איש מקצוע, כך גם בעת ביצוע עסקה כל כך משמעותית בחייו של אדם להעסיק איש מקצוע שילווה את העסקה לאורך הדרך. אדם ממוצע עורך 3 עסקאות כאלו בחייו ויתכן שאין לו את כל הכלים המקצועיים לביצוע העסקה, לכן העסקת יועץ נדל”ן במקרים כאלו מבטיחה לצדדים לעסקה ליווי נכון.

כותבת רותם דרור, זכיינית ומנהלת סניף אנגלו-סכסון גדרה, גן יבנה, בני עייש והמושבים.

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

שינוי גודל גופנים