דף הבית > חי מהשטח > לידה בשערי בית החולים
אור שמחי לידה בקפלן

לידה בשערי בית החולים

יולדת שלא הספיקה להגיע לחדר לידה, ילדה בכניסה למיון במרכז הרפואי קפלן

לידה קפלן. אור שמחי, בת 32 מרחובות, תכננה לעבור את הלידה השניה שלה במרכז הרפואי קפלן, אבל לא האמינה שתעבור את הלידה בכניסה למיון במקום בחדר הלידה. במהלך היממה האחרונה היא הגיעה לכניסה לבית החולים תוך כדי שהיא בתהליך לידה מתקדם. בשל המצב המתקדם של הלידה שמחי יולדה על ידי הצוות הרפואי של המיון בשיתוף עם פארמדיקים של מד”א בכניסה למיון.

“דפקתי על החלון של האמבולנס”

אור מספרת:

“אתמול בערב התחלתי להרגיש צירים, אבל לא הייתי בטוחה שזה עדיין זה. הבוקר, כשהם התחזקו, אבא שלי הסיע אותי למרכז הרפואי קפלן, והוריד אותי בכניסה למיון. פתאום, הרגשתי לחץ גדול, וחיפשתי מישהו שיוכל לעזור לי”. היא מוסיפה ומספרת: “ראיתי לידי אמבולנס ודפקתי על החלון וצעקתי לפארמדיק שהיא בפנים שיעזור לי! ברגע שהוא יצא, התינוקת כבר היתה בחוץ. אני לא מעכלת שזה קרה ככה, אני עדיין בשוק טוטאלי”

אור שמחי לידה בקפלן

“אני עדיין בשוק” אור שמחי לאחר הלידה המוקדמת והמוצלחת

“מיד ראינו שהלידה בעיצומה”

“השכבנו את אור על המיטה ומיד ראינו שהלידה בעיצומה, הבאנו את ערכת הלידה מהאמבולנס ובתוך דקות בודדות הגיחה לעולם תינוקת חמודה. פעלנו כל העת להצניע את האירוע ולדאוג לפרטיותה של היולדת במקום הלא שגרתי הזה,” סיפרו דניס סבצ’נקו ונתנאל איתן, הפארמדיקים שעל חלון האמבולנס שלהם התדפקה אור.

דניס סבצ’נקו:

“היה רגע אחד של דרמה כאשר חבל הטבור היה כרוך סביב צווארה של התינוקת, שחררנו אותו ובתוך שניות היא החלה לנשום ולבכות. אז גם אנחנו נשמנו לרווחה. חתכנו את חבל הטבור כשבמקביל הרגענו את אור שהייתה מאוד נרגשת. לאחר מכן, העברנו את האם והתינוקת לידי צוות בית החולים שנכח במקום. זאת הייתה לידה ספונטנית גם ליולדת וגם לנו, התרגשנו מאוד ושמחנו שהיינו בזמן ובמקום הנכון. בשבילי זה אירוע מרגש במיוחד, מכיוון שזו גם פעם ראשונה שאני מקבל לידה, שהתרחשה במקום לא שגרתי וסופה היה טוב ומשמח. אני מאחל לאור ולבת הרכה בריאות.”

ביקור היולדת הספונטנית אור שמחי

לידה ספונטנית גם ליולדת וגם למיילדים. דניס ונתנאל לצד אור שמחי והתינוקת שיילדו

תמיד מוכנים ללידה בהפתעה

רונית אילסר, מנהלת הסיעוד במלר”ד במרכז הרפואי קפלן מספרת: “נקראנו החוצה על ידי האבטחה, שעדכנו אותנו שיש יולדת בלידה מתקדמת בחוץ. רצנו החוצה עם ערכת לידה שיש לנו תמיד בהיכון, ותוך כדי קראנו למיילדת. כשיצאתי החוצה היולדת היתה כבר בתהליך לידה והראש היה בחוץ. יחד עם אנשי מד”א ילדנו את התינוקת המתוקה. עטפתי אותה, והיא בכתה אחרי חיתוך חבל הטבור העברתי אותה לאמא. למען האמת, זה קורה לנו לא מעט, זו לא הפעם הראשונה שיצא לי לקחת חלק בלידה בכניסה לבית החולים, וזה תמיד מרגש ומשמח מחדש”.

—————

קרדיט צילום: המרכז הרפואי קפלן, דוברות מגן דוד אדום

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

מרוץ גדרה החסימות

מפנים דרך לרצים

חסימות הכבישים והרחובות ביום שישי בבוקר לטובת מרוץ גדרה הרביעי מרוץ גדרה מתקרב. המועצה המקומית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים