דף הבית > חינוך > לומדים מרחוק, סכסוך עבודה

לומדים מרחוק, סכסוך עבודה

על רקע ההחלטות ופסילתן, המועצה המקומית פרסמה עדכון לפיו הלימודים בכיתות ה’-י’ בגדרה החל ממחר יתקיימו מרחוק

הסגר נכנס לתוקף היום בשעה 17:00 והבלגן חוגג.

הכנסת קיבלה היום בשעות הצהריים החלטות לפיהן החלטות הממשלה באשר ללימודי כיתות ה’-י’ מבוטלות עד לפרסום מתווה עדכני שיעלה לאישור מחודש.

ירוקה לפי החלטת הממשלה האחרונה (לפני יותר משבוע), צהובה לפי הרמזור (על סף הכתום), כתומה לפי הצהרת המועצה המקומית. ציון הרמזור של גדרה לפי עדכון משרד הבריאות האחרון מהבוקר. הערכה – הציון צפוי לעלות בעדכון הקרוב

באותה השעה לערך פרסמה המועצה המקומית עדכון לציבור לקראת כניסתו לתוקף של הסגר בו היא מבהירה שמצב התחלואה בגדרה הוא מצב המתאים ליישוב כתום ובהתאמה הבהירה באשר ללימודים:

כיתות ה’-י’ מרחוק, גני ילדים ללא יום שישי, צהרונים יפעלו עד לשעה 16:00. עדכון המועצה המקומית מהיום בצהריים

אין חיסונים – אין לימודים!

במקביל ועל רקע ההחלטת הממשלה להמשיך בלימודים בחלק משכבות הלימוד והחלטת הכנסת להרחיב את הלימודים למרות העלייה בתחלואה המצדיקה סגר על שאר מערכות המדינה, בהסתדרות המורים לא מוכנים לסכן בריאותית את המורים ומוכנים להמשיך ללמד רק אם יקבלו אפשרות לחסן את כלל המורים

בהודעה שפרסמה הסתדרות המורים נאמר:

“על אף הקריאה שלנו לחסן מיידית את כל עובדי ההוראה שחפצים בכך, משרדי הבריאות והחינוך לא נענים. לא נוכל להסכים להפקרות הזאת ולכן הבוקר הכרזנו סכסוך עבודה בעניין.

אם לא יינתנו החיסונים עד תום ימי הצינון (12.1) נשבית את הלימודים לרבות את מערך הלמידה מרחוק.

לא ייתכן שעובדי ההוראה יקריבו את עצמם בשעה שכלל אזרחי מדינת ישראל נמצאים בסגר והמדינה לא תדאג להגנה שלהם מבחינה בריאותית.

רק לפני כמה ימים משרד הבריאות פרסם דוח לפיו עובדי ההוראה נמצאים בסיכון גבוה להדבקה, בשיעור של 50 אחוזים, ביחס לאוכלוסייה הכללית.

אם הבעיה לא תיפתר לא יהיו לימודים.”

קביעת העיתוי לתחילת ההשבתה בעוד שבועיים ימים ב 12/1 היא פועל יוצא של חוק לסכסוכי עבודה המחייב את השובת להתריע 14 יום לפני תחילת השביתה בפועל.

נותר להמתין ולראות האם קצב החיסונים יתקדם באופן המאפשר חיסון כלל המורים והמורות לפני נקודת הרתיחה של הסכסוך התורן.


בדוק גם...

המפה מתעדכנת

מפת אירועי החשיפה לקורונה ממשיכה להתעדכן. אירועי חשיפה בבית ספר נוסף הסגר על מערכת החינוך …

שינוי גודל גופנים