דף הבית > פוליטיקה > לא תשלם את הקנס

לא תשלם את הקנס

בראיון להילה קורח בחדשות 13 חשפה השרה גמליאל כי היא חוזרת בה על קבלת האשמה על התנהלותה בפרשת טבריה. “לא עברתי על החוק”

השרה להגנת הסביבה התייצבה באולפן התכנית ‘לפני החדשות’ ועומתה עם התנהלותה במהלך הגל שני של משבר הקורונה.

בפתיחת הריאיון שיתפה השרה את התובנות האישיות שלה לגבי המחלה כמי שחלתה בנגיף בעצמה וממשיכה להתמודד עם ההשלכות הבריאותיות של הנגיף.

ממש לא שפעת

“הקורנה היא מחלה אחרת למי שחוטף את הסימפטומים ויש הרבה כאלו. ממש לא שפעת לא הבנתי את הקשר זה בעיה של קוצר נשימה זה בעיה של שריפה בגוף, חולשה כללית, לעיתים הקוצר נשימה חוזר, הנושא של קריסת B12 שמצריכה זריקות שצריכים לתת חיזוקים לגוף.

הגוף עדיין חלש, הרבה יותר טוב, חזרתי לעבודה לשגרה.

צריך מאוד להיזהר, יש אוטוטו חיסון בשעה טובה. ראש הממשלה השכיל לסגור הסכמים עם החברות המובילות מה שייתן את האפשרות לאנשים ולנו כציבור למנוע את ההתמודדות עם המחלה הזו.”

גרה בתל אביב, נדבקה בטבריה

כזכור, פרשת טבריה התפוצצה בתקשורת אחרי שהתגלה כי השרה גמליאל נדבקה בנגיף במהלך שהותה בטבריה, בבית הורי בעלה, לאורך יום הכיפורים, זאת לאחר שפרסמה דגשים לציבור ברשתות החברתיות בהן הדגישה את החשיבות לציות להנחיות למרות הקושי שלא להיפגש עם ההורים.

לאחר שהודתה בטעות בשיקול הדעת והודיעה כי תשלם את הקנס, נראה שאיתרה את הסעיף המתאים בחוק וטענה כי שהתה בטבריה מתוקף הסעיף שנועד לאפשר לאנשים לעבור דירה גם במהלך משבר הקורונה ומאשר לתושבים לעבור ממקום קבוע אחד למקום קבוע אחר גם בעת הסגר.

בשל העיכובים בדיווח של השרה לגורמי הבריאות עלו חשדות שאף שיקרה בחקירה האפדימיולוגית, חשדות שהוסרו לאחר שנקבע כי היא שיתפה פעולה באופן מלא עם החקירה והוחלט שלא תועמד לדין פלילי.

לא עברתי על החוק

לאחר דין ודברים על היבטי ניהול המדינה וקבלת ההחלטות של הקבינט והממשלה בניהול הקורונה נשאלה השרה במובן האישי לגבי אמירתה לאחר חשיפת פרשת טבריה לפיה היא מקבלת את האחריות ותשלם את הקנס. “אמרת שתקבלי את הקנס ואת תשלמי אותו זה קרה?”

“אני רוצה להבהיר,  לא עברתי על ההנחיות ולא עברתי על החוק. ואני מבחינתי את התרומה שלי אני מקצה למי שאני שאני ראיתי לנכון ובזאת אני אסכם.”

“לא עברתי על ההנחיות ולא עברתי על החוק” השרה גמליאל מתוך הראיון בערוץ 13 19.11.20

התקשורת אשמה בחוסר האמון של העם בהנהגה

קורח הקשתה על גמליאל “איך בונים את האמון מחדש”

“האמון מחדש זה לבנות את האמון מטעמכם שתפסיקו לבוא ולהטיח האשמות כנגד אנשים.” גמליאל עלתה להתקפה והותירה את קורח מופתעת . “לא צריך להעליל עליהם בזמן שהם חולים במשך שבוע וחצי. אתם לא שמים לב שאתם לעיתים פוגעים מבחינתכם ליכולת שלכם לאתיקה עיתונאית.”

“השרה גמליאל, אני מצטערת, כמי שהעלתה פוסטים על להישאר בבית ונחגוג ביחד ואז הולכת לבתי כנסת אני לא יודעת אם את יכולה להאשים אותי בשבירת האמון”

נמצאה האשמה בחוסר האמון בין העם למנהיגיו. הילה קורח כמעט ונותרת חסרת מילים מול האשמות גמליאל בעת הראיון עם השרה

לא למערכת בחירות מיותרת

מה אתם עושים לגבי האחדות בעם.

כולי תקווה שישכילו כל חברי הכנסת וכחול לבן וגנץ ישכילו לא לגרור אותנו למערכת בחירות מיותרת. אני קוראת להם לבוא לשופות. אנחנו כבר אחרי בחירות. מהיום, מנובמבר ועד נובמבר הבא יש פרק זמן של 4 שנים שניתן לנהל את הכנסת הזו ואין סיבה בעולם לצאת לבחירות.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים