דף הבית > קורונה > לא שבה הביתה

לא שבה הביתה

תמר מטרני, זכרה לברכה, מהיישוב ברקן בשומרון, היא דיירת מעון עלה מוריה שנפטרה ביום שני האחרון בבית החולים קפלן ברחובות

מטרני היתה מורדמת ומונשמת בעשרת הימים האחרונים לחייה בבית החולים קפלן ברחובות, וביום שני האחרון נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

תמר הותירה אחריה אבא, אמא ושני אחים.

כל סיוע שיידרש

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הבטיח להעמיד לרשות המשפחה כל סיוע שיידרש. “זו טרגדיה נוראית, עובדי המועצה ותושבי השומרון משתתפים באבלה הכבד של המשפחה. משפחת מטרני הינה ממייסדי ההתיישבות ויש להם זכויות רבות. אני ושאר עובדי המועצה מלווים את המשפחה ונסייע ככל שיידרש”.

מטרני היתה אחת מ-26 הדיירים במעון עלה מוריה בגדרה אשר נדבקו בנגיף והיא הנפטרת הצעירה ביותר במדינה, בת 41 במותה בלבד.

אולי יעניין אותך גם:

מפת ארועי החשיפה לחולי קורונה במושבה הפכה לירוקה

חיוך נגד קורונה – צוות בית החולים קפלן נאבק במחלה וממשיך לחייך

עושים מהלימון ממרח לימונים – בפורום ‘גדרה מבשלת’ יוצאים במיזם קהילתי לחג

שינוי מגמה מדאיג – אחרי מספר ימים של ירידות, היקף החולים בגדרה חוזר לעלות

יותר מרבע מהדיירים נדבקו

הטרגדיה במעון עלה מוריה היא הקשה ביותר באזור ואחת הקשות במדינה כאשר כרבע מהחוסים במקום, צעירים בעלי בעיות מוגבלות שכלית התפתחותית, נדבקו במחלה לצד עשרה מהעובדים במקום.

להורי החוסים במקום ובני המשפחות טענות קשות כנגד הרשויות על ההתנהלות המקום: “לא יכול להיות שמוסד הרווחה עם מספר הנדבקים הגבוה בישראל זוכה לכזאת התעלמות מהמשרד הממונה עליו. משרד הרווחה לא פספס אף הזדמנות לטעות במשבר הזה, מרמת היחס לילדים שלנו ועד לדברים הבסיסיים ביותר כמו תקציב למיגון הצוות המטפל שנמצא בחזית ומסכן את עצמו”, אמרו, “לצערנו נראה שרק כשיהיו כאן מתים מישהו ברווחה יתעורר כי יפחד מוועדת חקירה, אנחנו דורשים מהם להתעורר כבר עכשיו ולהפסיק את ההזנחה וההפקרות הזאת באוכלוסייה שנמצאת במצוקה קשה גם בשגרה אז על אחת כמה וכמה גם בימים אלו”.

“זוכים להתעלמות”

מנהלת המקום נעמה סודקביץ’ מתמודדת כעת עם אחד האתגרים המורכבים ביותר העומדים בפני מנהל מוסד מסוג זה. “אנחנו כל יום לומדים איך להתנהל ואיך להתמגן בצורה יותר טובה ואיך למנוע את המשך ההדבקה.”

מתמודדת עם משבר חסר תקדים בהיקפו. מנהלת המעון סודקביץ’

המתנדבים התייצבו לסייע

המקום תוגבר מאז ההתפרצות במתנדבים רבים העובדים בתנאים קשים ובציוד מגן כבד, ברופאים ואחריות שנשלחו על ידי משרד הרווחה. אתמול התייצבו במקום 37 מתנדבים ממכינת ‘תבור’ אשר הפסיקה את פעילותה כמכינה בשל אילוצי הקורונה ובחרה בשליחות החשובה לסיוע למוסד בעת הקשה הזו.

כמו כן המקום עבר טיהור על ידי כוחות של פיקוד העורף פעמיים מאז פרוץ המשבר לפני 4 שבועות, זאת על מנת לצמצם את הסיכוי שנגיפים אשר התפזרו במקום על משטחים ורהיטים נותרו פעילים וממשיכים להדביק את השוהים במקום.

 

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

שינוי גודל גופנים