דף הבית > קורונה > כך נראית מגיפה

כך נראית מגיפה

הצעדים האחרונים משביתים כמעט לחלוטין את המדינה ואת הכלכלה אך מעיון במפות התפשטות הנגיף בעולם ובמדינה נראה שאין ברירה אחרת – חייבים להישאר בבית ולהתבודד

מאות אלפי עובדים לא יתייצבו הבוקר לעבודה ויצטרפו למאות אלפי התלמידים ולעשרות אלפי המורים שכבר שובתים מפעילות מזה ימים ארוכים. המדינה החליטה שרק באופן הזה ניתן למגר את המגיפה שפשטה בארץ.

עד כה הצעדים שננקטו במדינה לא הספיקו כדי לבלום את הנגיף אשר התגלה אתמול בקרב 80 אזרחים נוספים והעלה את שיעור הנדבקים בכמעט 40%, שיעור שיא ביחס לשיעור עליית היקף החולים עד כה.

298 חולים. העקומה ממשיכה לטפס בתלילות

המוצ’ילרים בדרך ארצה

סימן מדאיג זה ניכר בהרבה מדינות בעולם. בדרום אמריקה התעוררו בימים האחרונים והחלו לנקוט צעדים חריפים הכוללים בקשת כלל התיירים הרבים לעזוב את מדינות היבשת ובינהם ישראלים מוצ’לרים רבים אשר שמים פעמיהם ארצה אל דירות ויחידות הדיור שבעבר היו מושכרות לתיירים והיום למבודדים.

מגיפה עולמית

בעולם המגיפה פשטה בעשרות רבות של מדינות אשר חלקן מודדות את התחלואה באמינות גבוהה וחלקם באמינות נמוכה יותר. המדינות החשופות פחות לתעבורת אזרחים לחו”ל חשופות מטבע הדברים פחות ליבוא הנגיף אך אין אף מדינה המחוסנת מפני המגיפה.

פנדמיה. מתחת לענן האדום שמצפון לאפריקה נמצאת אירופה (לחץ למפה מתעדכנת)

מגיפה ישראלית

בארץ מוקדי האתרים בהם נחשפו אזרחים לחולים מאומתים כוללים בעיקר את הערים הגדולות, במרכזי קניות בתי קפה ובהרבה מאוד בתי כנסת. גם בחלק מהיישובים הקטנים ארעו מקרים ובמקרים של יישובים קהילתיים בהם הממשקים בין התושבים הדוקים נאלצו יישובים שלמים להטיל על עצמם הסגר לשבועיים.

מגיפה ישראלית. כך נראית מפת מקרי החשיפה לחולי קורונה בשבועיים האחרונים על פי דיווחי משרד הבריאות. (לחץ למפה מתעדכנת)

הקורונה מתקרבת למושבה

בגדרה לפי שעה לא ידוע על מקרים של חשיפה לחולים מאומתים אם כי עשרות מתושבי גדרה נמצאים בבידוד על מנת להבטיח את בריאות הציבור אחרי שחזרו מחו”ל או שנחשפו לחולים מאומתים.

צמצמו ממשקים והשארו בבית!

 

 


בדוק גם...

גזר דין חמור לנהג שהרג משפחה בתאונה במחלף גדרה

4 שנות מאסר בפועל לנהג המשאית שהתנגש ומחק משפחה שלמה בתאונה המחרידה שאירעה לפני כשנה …

שינוי גודל גופנים