דף הבית > קהילה > כוח הקהילה

כוח הקהילה

אחרי שהמועצה המקומית החליטה שאין שום צורך אבל הקהילה החליטה אחרת, מחשבים נוספים יושאלו לתלמידי גדרה מתקציבי משרד החינוך

השבוע הגיע שר החינוך בכבודו ובעצמו להכריז על השאלת 200 המחשבים לילדי בתי הספר בגדרה נוכח הצורך הברור במחשבים ללמידה מרחוק.

מה שאולי לא סיפרו לשר החינוך כלל את ההחלטות במועצה המקומית, כבר באפריל, שאין כל צורך במחשבים נוספים וההחלטה של קהילת גדרה בהובלה של עמותת ‘גדרתים למען גדרה’ שלא להמתין לרשויות ולחלק מחשבים בכוחות עצמה.

אין ילדים שחסר להם מחשבים

כבר בתחילת משבר הקורונה, בתחילת אפריל הוגשה הצעה של חברת המועצה דורית בן בוחר, מורה ומחנכת בעצמה, למענה יישובי לצרכי התלמידים המתקשים להשתלב בלמידה מרחוק לאור חוסר במחשבים.

בהצבעה, שלאור השאלת המחשבים הנוספת מהשבוע, נראית מבישה ומנותקת החליטו כלל חברי הקואליציה פה אחד להסיר את ההצעה מעל סדר היום מאחר ו”אין מידע על ילדים ביישוב שאין להן מחשבים”.

22.4.20. “לא עשית עבודת הכנה”. הצבעת כלל חברי הקואליציה נגד הצעת חברת המועצה בן בוחר (מתוך פרוטוקול ישיבת המועצה)

הקהילה מתגייסת

חברת המועצה בן בוחר לא ויתרה וגייסה את מתנדבי עמותת ‘גדרתים למען גדרה’ למהלך עצמאי, מבצע שכונה ‘מחשבים מסלול’ ללא כל מימון ממסדי, שבו חולקו עד היום יותר מ-100 מחשבים לילדי גדרה.

1.12.20. בזכות הקהילה. השלמת מבצע ‘מחשבים מסלול’

100 מחשבים חולקו לקהילה, אין צורך להחזיר. מהבעות התודה שהתקבלו בצוות ‘מחשבים מסלול’.

שר החינוך מוסיף עוד 200

נוכח הביקוש הברור למחשבים והתגובות המרגשות של משפחות שילדיהם חוברו מחדש לכיתות תודות לתרומת המחשבים, בישר שר החינוך על 200 מחשבים נוספים שיתגברו את בתי הספר בגדרה ויאפשרו השאלה לילדים שעדיין נזקקים למחשבים.

7.12.20. משווה ומכפיל. 200 מחשבים נוספים שיושאלו לילדי גדרה

נראה גם במקרה הזה, כמו במקרים רבים אחרים, שרק כאשר הציבור אומר את דברו באופן ברור וחד משמעי – נבחרי הציבור מצייתים להנחיותיו.


בדוק גם...

יחד כל הדרך

כ-70 תלמידי כפר הנוער כנות יצאו ללשכת הגיוס בבאר שבע כדי לעבור את המבדקים של …

שינוי גודל גופנים