דף הבית > פוליטיקה > יש מבקר למועצה!

יש מבקר למועצה!

לאחר יותר מ-5 שנים ללא מבקר פנים אישרה המועצה את מינוי של רן שלום אורפני למבקר המועצה בחצי משרה

יותר מ-5 שנים מאז פרישתו של המבקר הקודם, בן-סימון, לגמלאות, אין לגדרה מבקר אשר יבקר את פעילות המועצה ומנגנוניה הניהוליים. ראש המועצה שניסה למנות אדם שלא עמד בדרישות הסף לא פעל למנות ממלא מקום עד שיסתיים ההליך המשפטי שנמשך שנים ארוכות. בהתאם להחלטה הסופית של בית המשפט בעניין לפני מספר חודשים קיימה המועצה הליך מכרז בעניין והביאה השבוע את מינוי של רו”ח רן שלום אורפני לאישור מליאת המועצה.

ייכנס לתפקידו בדצמבר

אורפני, נשוי +4 מדימונה, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני מנהל ועסקים וביקורת פנים. אורפני משמש מזה מספר שנים כמבקר המועצה של מועצה אזורית תמר והוא צפוי להיכנס לתפקידו כמבקר המועצה והממונה על תלונות הציבור בדצמבר הקרוב.

על ראש מועצת תמר לשעבר דב ליטבינוף, אשר הורשע בהפרת אמונים בפרשת ישראל ביתנו, נגזרו באחרונה 6 חודשי עבודות שירות. לא ידוע האם לאורפני היה חלק בחשיפת העברות בהתנהלותו של ראש המועצה שהובילו להרשעתו.

חצי – חצי

לאורפני צפויה משימה לא פשוטה בניסיון ללמוד את היישוב, את המועצה ומנגנוניה ללא כל חפיפה עם המבקר הקודם אשר פרש כאמור מתפקידו לפני שנים רבות. המועצה המקומית גדרה שונה במהותה מהמועצה אזורית תמר. המועצה אזורית תמר היא אחת המועצות הגדולות ביותר מבחינה גאוגרפית, עשירה מאוד בשל המלונות ומפעלי ים המלח הנמצאים בשטחה ומצד שני מנהלת את החיים המוניציפאליים של תושבים מעטים יחסית במספר יישובים קטנים.

את משימותיו המורכבות והרגישות מצופה המבקר למלא בחצי משרה. זאת בהתאם להחלטת המועצה למנות מבקר מועצה בהיקף של 50% משרה בלבד. לכאורה החלטה חסכונית אשר מגבילה את התוספת ההוצאה על השכר של המבקר אך מאידך חוסכת דווקא במקום שאמור להביא להתייעלות, מניעת בזבוז וחיסכון רב עוד יותר על ידי מילוי תפקידו באופן מלא.

האופוזיציה תומכת

סיעת הגדרתים, אשר בלמה את המינוי הפסול במקור ודרשה לאורך השנים האחרונות להאיץ את איוש התפקיד ואף למנות לתפקיד מבקר במשרה מלאה הצביעה אתמול בדיון מליאת המועצה בעד המינוי וברכה על השיפור הצפוי בבקרה על התנהלות המועצה.

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

שינוי גודל גופנים