דף הבית > חינוך > יש לכם שיעורי בית!

יש לכם שיעורי בית!

על הפרויקט ההתנדבותי המסייע לתלמידים ולמשפחות לסגל הרגלי למידה להצלחה

“ועל השאלות בפרק 7 אתם צריכים לענות כתרגול בבית ולהגיש עד מחרתיים.”

המשפט השגרתי הזה הנשמע בהרבה מאוד מהכיתות ועל ידי מורים בכל המקצועות הוא משפט שבאוזני חלק מהתלמידים נשמע מאיים הרבה יותר מאשר באוזני תלמידים שיש להם בבית סביבה תומכת ומאפשרת התמודדות עם אתגרי הלימוד.

על מנת לסייע לתלמידים אשר בביתם המשפחתי לא התפתחה סביבה לימודית תומכת מספיק נולדה יוזמת ‘שיעורי בית בבית’, יוזמה אשר מובלת על ידי עמותת חברים בטבע מיסודה של יובי תשומה כץ, פעילה חברתית תושבת גדרה.

בפרויקט, המתקיים בגדרה מזה מספר שנים, מתנדבים בוגרים מכל הגילאים ובעלי יכולת חניכה וסיוע בשיעורי הבית במגוון מקצועות הלימוד. המתנדבים מגיעים אל ביתם של התלמידים, מתלמידי בית ספר יסודי ועד תלמידים המתכוננים לבגרויות ומסייעים להם בביצוע שיעורי הבית בסביבה הביתית שלהם.

ההבדל בין הצלחה לכישלון

הרציונל המרכזי בהגעה לבית התלמידים הוא הקניית ההרגלים המשפחתיים לתמיכה בשגרת שיעורי הבית. במשפחות רבות ההורים אינם הורים אשר גדלו לתוך שגרת לימוד מסודרת הכוללת שיעורי בית ומטבע הדברים מתקשים יותר להבין את הדרישות לסביבה שכזו ומתקשים אף יותר לשבת עם התלמידים ולסייע להם בחומר הלימודי. המתנדבים מסייעים גם למשפחות להתרגל למה שצריך התלמיד כדי לבצע את שיעורי הבית בהצלחה, מכיסא ושולחן, דרך סביבה שקטה בשעות המתאימות ועד תאורה וליווי הורי.

התלמידים המקבלים את הסיוע מעידים שהתמיכה שמקבלים מהמתנדבים בתכנית, תמיכה שידם אינה משגת בדרך אחרת של שיעורים פרטיים רגילים, היא בהרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון, בית התמדה לבין ‘הרמת ידיים’.

“שווה כל רגע”

בימים אלו מחזור נוסף של מתנדבי התכנית יוצא לדרך לליווי התלמידים בשנת הלימודים תש”ף. הפרויקט יוכל להתרחב ליותר תלמידים ככל שייקלטו במסגרתו יותר מתנדבים.

אחת המתנדבות בתכנית שחנכה תלמידים בשיעורי הבית באנגלית: “התכנית הזו היא הביטוי הכי מעשי לסגירת פערים חברתיים. אני קוראת לכולם – בואו להתנדב, כאן ליד הבית, לתת ולקבל. החיוך בסוף כל שיעור והחיבוק בסוף שנת הלימודים שווים כל רגע המושקע בילדים.”

לפרטים והתנדבות יש לפנות לכתובת המייל fbnoffice@gmail.com

 

בדוק גם...

נשות הועד

עובדי המועצה המקומית גדרה בחרו אתמול בוועד עובדים חדש על טהרת הנשים. לראשות הוועד נבחרה …

שינוי גודל גופנים