דף הבית > חינוך > “יש כאן חלם ואבסורד”

“יש כאן חלם ואבסורד”

ממשיכה להילחם על קרב. אורלי לוי, יו”ר ועד עובדי קרב בתכנית הבוקר של גל”צ אצל אודי סגל וקרן מרציאנו

“הוא לא מסכים לדבר איתנו” כך עדכנה אורלי לוי, יו”ר ועד עובדי תכנית קרב ותושבת גדרה, את סגל ומרציאנו בתכנית הבוקר שלהם הבוקר בגלי צה”ל בהתייחסה להתעלמות הבוטה של שר החינוך גלנט מדרישת עובדי התכנית להסדיר את תקציב פעילות תכנית קרב.

תכנית קרב היא תכנית העשרה של משרד החינוך הפועלת בתוך מערכת החינוך מזה כ-30 שנה באופן אינטגרלי בתוך מערכת השעות של בתי הספר הפועלים בעיקר בגאוגרפיה החברתית והגאוגרפית.

החלטת חלם

למרות תרומתה האדירה של התכנית להעשרת תכנית הלימודים של אלפי תלמידים לאורך שנים, עובדי התכנית על סף פיטורים כאשר משרד החינוך שוקל להפסיק את התקשרותו עם הקרן ולהעסיק עובדים אחרים, אשר בוודאי יהיו עם ניסיון פחות מהניסיון של עובדי קרב. כוונה זו של משרד החינוך נתפסת כאבסורד וכהחלטת חלם בעיני הורים ואנשי חינוך רבים.

מזה מספר שבועות לא קצר מנהלים בתכנית קרב מאבק עיקש לבלימת תכנית הפיטורים. אורלי לוי, ממובילי המאבק כבר שלחה מכתבים לכל גורם אפשרי כולל השר גלנט והובילה הפגנות מול משרדיה ממשלה ומול בית שר האוצר ושר החינוך.

גם אתם יכולים לסייע

על מנת למנוע את מחיקת התכנית פתחו בתכנית קרב עצומה ציבורית לגיוס תמיכה בבלימת הפיטורין.

הצטרפות לעצומה זמינה בקישור לאתר העצומה.

51 אחוז בלבד. גם אתם יכולים לסייע לבלום את תכנית הפיטורין

“רק בעזרת בית הדין מנענו בנתיים את מכתבי הפיטורין”

הבוקר התראיינה, לצד נציגת תכנית הילה, בתכנית הבוקר של סגל ומרציאנו: “רק בעזרת בית הדין לענייני עבודה הצלחנו לעכב את החלטת הפיטורים ולמנוע את מכתבי הפיטורים שכבר אמורים היו להגיע ל 3800 עובדי התכנית בסוף יולי.” סיפרה למראייניה, “אנחנו דורשים למנוע את החלם בפיטורי אנשי חינוך מסורים.”

“התקציב שלנו עומד על כ-120 מיליון שקלים מתקציב המדינה ועוד כחצי מזה מתקציב הרשויות המקומיות. בתי הספר מקבלים מתכנית קרב מכפיל כוח, אך כעת המדינה תשלם לעובדי קרב דמי אבטלה ובמקביל תעסיק במקומם עובדים לא מיומנים.”

“זה באמת נשמע אבסורד”. סגל ומרציאנו. מתוך אתר גלי צה”ל (הראיון – בלחיצה על התמונה, החל מדקה 95)

“הוא לא מדבר איתנו”

“שלחתי מכתב לגלנט והפגנו מול הבית שלו בשבועות האחרונים. הוא לא מדבר איתנו. אני פונה מכאן לשר החינוך לבוא ולדבר איתנו.

תכנית קרב היא הפיתרון לבעיית הקורונה כי אנחנו עובדים מראש בקבוצות קטנות. במשרד החינוך רוצים להתחיל את שנת הלימודים עם תכנית קרב, המערכת זקוקה לנו. יש כאן חלם ואבסורד שמישהו צריך למצוא את הפתרון כדי שבראשון לספטמבר לא נתייצב לקבל דמי אבטלה וביד השנייה יגייסו עובדים אחרים ללמד במקומנו.”

הראיון המלא בהקלטת התכנית מהבוקר, החל מהדקה ה-95.

 


בדוק גם...

שוב שיא שלילי

39 נדבקים ביום אחד בגדרה. מספר החולים הפעילים במושבה מתקרב ל-200 ביום שבת נשבר שיא …

שינוי גודל גופנים