דף הבית > חי מהשטח > ישיבת מליאת מועצה סוערת

ישיבת מליאת מועצה סוערת

עמדות סותרות בנושאים רבים הגיעו להצבעת המליאה. מי תמך ומי התנגד, מי ייסע ומי פרש. כל המאורעות וההחלטות המרכזיות מתוך מליאת המועצה

לא רק הפוליטיקה הארצית סוערת, גם הפוליטיקה המקומית הנמצאת מזה זמן בנקודת איזון רגישה של רוב דחוק להנהלת המועצה מול אופוזיציה רחבה, גועשת לא פחות.

אמש היה ניתן להציץ לתוך המחלוקות העמוקות שבין הנהלת המועצה לבין האופוזיציה סביב שולחן מליאת המועצה שהתכנסה לדיון מליאה בספריית המושבה.

על סדר היום סעיפי מינוי, סעיפי תקצוב וסעיף אחד מתוקשר במיוחד שבו העלתה ההנהלה לאישור רשימת עשרה חברי מועצה ועובדים בכירים למשלחת גדרה לכנס ‘ערים חכמות’ בברצלונה.

אז מי נוסע לברצלונה על חשבון הציבור

למרות המחאות הנמרצות של האופוזיציה ולמרות גל המחאה הציבורית שנרשם ברשתות החברתיות ובקהל שהגיע לדיון המליאה כנגד גודלה הלא הגיוני של המשלחת לברצלונה, אישרה המליאה את המשלחת כפי שתוכנן במקור.

גם ההצעה החליפית שהוצעה להשתתף, כל חברי המועצה ועובדיה הבכירים, בכנס המרכז לשלטון מקומי לחדשנות המתוכנן בעוד מספר חודשים בתל אביב ובכך להביא לגדרה את הרעיונות לקידום היישוב מבלי לבזבז 4 ימי עבודה ועשרות אלפי שקלים, לא התקבלה.

לברצלונה צפויים לצאת: ראש המועצה, סגנו סהר רווח, חברי סיעתו של ראש המועצה אילון, טל ודרבה, מנכ”ל המועצה ליאור מדהלה, גזבר המועצה רמי אומיד, מנהלת מרכז אופק ליאת והב בן-גל, מנהלת הגיל הרך ברכי יעיש ומנהל הרכז אילן מועלם. כל אחד מהם יזכה לסבסוד בגובה 800 אירו לצד תשלום 4 ימי עבודה מלאים לעובדי המועצה שיצאו להתכנס ולהשתלם בברצלונה, הכל על חשבון תשלומי הארנונה של ציבור תושבי גדרה.

והפעם בית רחל יהפוך ל…

אחרי שהבטיחו לנו בהדמיות מפוארות לקראת בחירות שבית רחל המיתולוגי במרכז המושבה יחזיר עטרה ליושנה ויהפוך לבית התרבות של המושבה, החליטה המליאה לפתוח במבנה המתיישן מרכז לתשושי נפש.

במקור תוכנן להקים את המרכז ברחוב חגי, בשכונת נווה ציון. לאור התנגדות השכנים במקום העלה במהלך הישיבה הציע ראש המועצה את בית רחל כמקום חליפי.

לפני כשנה וחצי פרסם ראש המועצה שעל פי תכניתו יהפוך בית רחל הנטוש לבית התרבות של גדרה. לפני כחודשיים בלבד פרסם ראש המועצה שסיכם עם יו”ר בית יד לבנים גדרה כי המבנה יהפוך לבית יד לבנים. כל זה לא הפריע למליאה אמש לאשר אתמול להפוך את בית רחל לבית תשושי נפש לצד אודיטוריום ובית יד לבנים במקום.

בית רחל הנטוש וההדמייה המפוארת המבטיחה הפיכתו לבית תרבות יישובי

המועצה נגד קורת גג לתושבים

חברת המועצה דורית בן בוחר הגישה למועצה הצעה לסדר להקים סוככים בנקודות המפגש של הורים ליד בתי הספר היסודיים וגני הילדים על מנת להקל בימי השמש הקופחת ובימי הגשם הצפויים על ההורים הממתינים לאיסוף הילדים. ההצעה נתקלה בהתנגדות הקואליציה ונדחתה.

לא הכל במחלוקת

לצד ההצבעות במחלוקת עברו בישיבה גם הצעות רבות בהן הועברו החלטות בהסכמה ובהן הצעות למימוש תקציבי משרדי הממשלה השונים לתשתיות ברחבי המועצה, לרבות שיפוץ מקלטים, תקצוב עמדות הטענה לרכבים חשמליים, תקצוב שלב נוסף בתשתיות בית הספר קשת והתקדמות הבנייה של בית הספר התיכון החדש מתקציבי משרד החינוך. כמו כן הוחלט על מינויו של סגן יו”ר המועצה תנעמי למחליפו של אליאב מזגני כיו”ר ועדת המכרזים.

משלחת במחלוקת

המחלוקות בין האופוזיציה לקואליציה אינן חדשות בישיבות מועצת גדרה. החידוש מהישיבה אמש היה דווקא התנהלות מפתיעה של אלון גייר בניגוד לעמדות הגדרתים. אלון גייר, מי שכיהן כיו”ר התנועה עד לפני כשנתיים, הצביע במספר החלטות בניגוד לעמדת הסיעה וסייע לקואליציה באישור הנקודות שבמחלוקת כולל הצבעתו בעד אישור משלחת עשרת הנציגים לברצלונה.

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים