ירוקה

לאחר כמעט חודשיים מאז הושק מדד הרמזור של משרד הבריאות – לראשונה גדרה מוגדרת כיישוב ירוק. גם ביממה האחרונה – נדבקים חדשים

מדד הרמזור שנכנס באופן כה דומיננטי לשיח הציבורי כמדד המוביל לקבלת ההחלטות בעת משבר הקורונה הושק בסך הכל בתחילת ספטמבר, לפני פחות מחודשיים.

עם השקתו הוגדרה גדרה כיישוב צהוב ומאז נאבקה עם גל תחלואה שהלך והסלים ודרדר את גדרה לתחתית רשימת היישובים מבחינת ההצלחה בהתמודדות עם המגיפה.

סוף סוף. לאחר כ-50 יום בצבעים קודרים – גדרה ירוקה! גרף מדד הרמזור המקומי שירד היום לראשונה לטווח הירוק

ירוקה לראשונה

היום, לאחר שהסגר הכללי בכל המדינה החל להתבטא בירידה חדה בהיקף התחלואה והרבה מאחורי מרבית היישובים שעברו לסטטוס ירוק זה מכבר, גם בגדרה – סוף סוף רואים ירוק בעיניים. מדד הרמזור של היישוב מורה הבוקר לראשונה אי פעם – יישוב ירוק.

גדרה ירוקה. התכנית היישובית שגובשה למאבק במשבר באופן מקיף ויושמה בחלקה כצעדי הרשות המקומית למאבק במגיפה

המשך הדבקה

הגדרת היישוב כיישוב ירוק לא מכתיבה הפסקת שרשרת ההדבקות ביישוב. במהלך היממה האחרונה המשיכו להתגלות בגדרה נדבקים חדשים. לפחות 4 נדבקים חדשים אותרו אתמול, היום צפויים גם הנדבקים שאותרו, אם אותרו, במהלך הבדיקות לסגלי הגנים שנערכו במוצ”ש להתווסף לססטיסטיקה. נראה שהגל השני עדיין לא חלף.

ילדי הגן נשלחו לבידוד

בתוך כך מתפרסם היום שכבר אתמול, עם שובם של גני הילדים לפעילות התגלה אירוע של חשיפה לחולה מאומת באחד מגני הילדים ביישוב וכל הילדים נשלחו לבידוד. האם הקלת ההגבלות מסמנת גם שינוי מגמה מחודש וחזרת התחלואה? התשובה בידנו ובמסכותינו.

המשיכו לשמור על ההוראות והתקנות לבלימת שובו של הנגיף!

 

 

 


בדוק גם...

בודדים, אבל פחות

נוער אינטראקט השתתף במבצע איסוף מזון עבור חיילים בודדים בשיתוף ‘יחד’ למען החייל ‘יחד’ למען …

שינוי גודל גופנים