דף הבית > חינוך > יחד כל הדרך

יחד כל הדרך

כ-70 תלמידי כפר הנוער כנות יצאו ללשכת הגיוס בבאר שבע כדי לעבור את המבדקים של הצו הראשון. במהלך החודשיים האחרונים עברו התלמידים מפגשי הכנה לביקור בלשכת הגיוס, במטרה לשפר את סיכוייהם להתקבל למסלול בו הם מעוניינים לשרת

כפר הנוער כנות, מרחק הליכה מגדרה, מתגאה באחוזי גיוס שמעטים מוסדות החינוך שיכולים להציג: 100% מהתלמידים בכפר שמסיימים שכבת יב’ מתגייסים לשירות בצה”ל. אחת הסיבות לכך היא הליווי המתמיד של הליך טרום הגיוס מצד הצוותים המקצועיים בבית הספר ובפנימייה הפועלים בכפר.

ביום שני בשבוע שעבר יצאו כ-70 תלמידי שכבת יא’ בכפר ללשכת הגיוס בבאר שבע, במסגרת צו ראשון שכבתי משותף. במסגרת הזאת, כל תלמידי השכבה מקיימים באותו היום את הליך הצו הראשון, דבר שמקל על התהליך ומאפשר לתלמידים סיכויים טובים יותר להתקבל למסלול השירות הצבאי בו הם חפצים. במהלך יום הצו הראשון נקבע הפרופיל של המועמד לגיוס, דבר שמשפיע באופן ישיר על המסלולים הצבאיים הפוטנציאלים שלו – מקורס טיס, דרך קורס חובלים ועד יחידות החי”ר.

100% גיוס. חניכי כפר הנוער כנות במהלך הצו הראשון. השבוע בבאר שבע

“יצליחו לממש את עצמם”

הביקור בלשכת הגיוס בבאר שבע הוא שיאו של חודשיים של הכנות. בשבועות האחרונים נהנו התלמידים בכפר הנוער מסימולציות רבות שמטרתם לדמות את הליך הצו הראשון. בין היתר, הם עברו מבחנים פסיכוטכניים, קיימו ראיונות אישיים, נחשפו לחילות צה”ל השונים ופגשו קצינים בכירים שהציגו בפניהם אפשרויות שונות לשירות הצבאי. חלק מההכנות היו למעשה תרגולים למפגשים עם אנשי לשכת הגיוס, שקובעים במהלך היום את שיבוצו של התלמיד המועמד לגיוס. אגב, גם ההורים של התלמידים זכו להכנה משלהם, כשפגשו קצינה בכירה בלשכת הגיוס על מנת לקבל תשובות לשאלות הרבות שעולות כחלק מהתהליך.אורן לוי, כיום מדריך בכפר ולשעבר תלמיד בו, אמר כי הצו המשותף לתלמידים מקל על ההליך, ומאפשר לתלמידים ולתלמידות לצלוח אותו ביתר קלות.

“התלמידים שלנו הרגישו מעולה, ידעו שיש מי שמלווה אותם והתוצאות בהתאם. אני מאמין שרובם יוכלו להשתבץ במקומות שירצו בשירות הצבאי שלהם, וזה חשוב מאוד מבחינתו, שיצליחו לממש את עצמם ולמצות את היכולות שלהם”.

100% גאווה

אלי כהן, מנהל הפנימייה בכפר הנוער כנות:

“תהליך הליווי של התלמידים עד לצו הראשון וגם לאחריו, הוא חוליה חשובה בשרשרת ההכנה לצה”ל שכפר הנוער כנות מתפאר בו. החינוך והצבת הערכים בראש סדר היום של הכפר, וכן דוגמא אישית של הצוות המסור, מביאים אותנו לכדי אחוזי גיוס של 100% בקרב תלמידנו, ועל כך אנו גאים בהם מאוד”.


בדוק גם...

בריאות או פרטיות? בריאות

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק המאשר העברת מידע רפואי אישי לרשויות המקומיות …

שינוי גודל גופנים