דף הבית > צרכנות > בריאות > יום האחות הבינ”ל צוין במרכזים הרפואיים באזורנו

יום האחות הבינ”ל צוין במרכזים הרפואיים באזורנו

גם במרכזים הרפואיים באזורנו ציינו בתחילת השבוע את יום האחות הבינ”ל המצוין מאז 1965 בישראל ובעולם כולו ב-12 במאי – יום לידתה של פלורנס נייטינגייל, מייסדת הסיעוד המודרני.

המבקרים במחלקות בתי החולים הממשלתיים לאורך השנה מכירים מקרוב שגם ב 2019 ישראל נמצאת במקום הרביעי והנמוך בין מדינות ה־OECD בכמות האחיות לנפש: 6 אחים/אחיות ל־1,000 נפש, בהשוואה לממוצע של 9.3 אחיות. המערכת הרפואית בישראל מצטיינת בהארכת תוחלת החיים אשר בולטת לחיוב בקרב מדינות העולם אך מפגרת אחרי האחרות בהיקף הסגל הרפואי, מה שמשפיע דרמטית הן על השירות למטופלים והן על שחיקת האחיות.

כבכל שנה, במרכזים הרפואיים המקומיים ‘קפלן’ ו’הרצפלד’ בחרו לציין את יום האחות הבינ”ל בהוקרה לאחיות. אחד הרגעים המרגשים היה כאשר הילדים המאושפזים במחלקה הכירורגית של מערך הילדים ברכו את האחיות על המסירות, האכפתיות והמחויבות שלהן כלפי המטופלים והוריהם.  מנחם מנדל מנקיטה (8.5, אשקלון) איחל יום אחות שמח והודה על הטיפול וכל מה שעשו לו למען בריאותו. עומר שטרוסברג (11, גדרה) הוסיף כי האחיות דאגו להפחית את הכאב ברגל לאחר שנפל מסקייטבורד ושבר את הרגל.

מרינה שטרייטר, אחות אחראית במחלקת כירורגיה ילדים, אמרה כי “הילדים המאושפזים במחלקה הם כמו הילדים שלנו והם ריגשו אותנו מאוד בברכות החמות. יום אחות שמח”.

דר’ שרית אבישי – אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן – הרצפלד, סיכמה כי כ 1000 אחיות ואחים נמרצים בקפלן מהווים 2000 ידיים תומכות ומחזקות. “אני גאה מאוד באחים והאחיות שלנו. הם תמיד בקו הראשון של הטיפול הרפואי ומייצגים עבורנו יותר מכל חמלה, רגישות וקשר חם עם המטופלים והמשפחות. העבודה של האחיות דורשת יכולת עצומה של סובלנות, הקשבה ותשומת לב. זה לא פשוט ולא קל”, היא אומרת. “אין ספק כי האחים והאחיות בקפלן מהווים דוגמא ומודל לצוותים סיעודיים בכל רחבי הארץ ועל כך תודתנו הגדולה ביום חגיגי זה”.

אילנה כהן, יו”ר הסתדרות האחיות: “שמירה על מעמדן, תנאי העסקתן, סביבת עבודתן ומקצועיותן של האחיות בישראל היא אינטרס לאומי ראשון במעלה של מדינת ישראל ואזרחיה”.

רק בריאות

(קרדיט לצילום: אופיר לוי)

בדוק גם...

ערב התרמה למשפחת טקה

נציגי קהילת גדרה צפויים היום להשתתף בערב התרמה ארצי שייערך לסיוע למשפחת סלומון טקה, ברחובות …

שינוי גודל גופנים