דף הבית > ספורט > יום האופניים
יום האופניים

יום האופניים

היום מצוין יום האופניים הבינלאומי

יום האופניים. גם השנה יצא גדרה יום לבדוק את מצב עולם האופניים בגדרה לרגל היום הבינלאומי שחל היום, ה-3 ביוני בכל רחבי העולם.

עכבר המושבה באנר

טרנד האופניים בעלייה מתמדת

בשנים האחרונות רואים יותר ויותר את הרוכבים. גם בשטח וגם בכביש, ילדים ומבוגרים רבים בוחרים דווקא באופניים, אשר עיקרון פעולתם לא השתנה הרבה מאז הוצגו לעולם לראשונה בדיוק לפני 200 שנה בשנת 1819 אך השתפרו והשתכללו משמעותית בשנים האחרונות.

אנחנו רואים את הילדים מצטרפים לחוגי האופניים והטריאתלון ואת ההורים משכימים קום בשבתות ויוצאים לרכיבות שטח וכביש ממושכות. אפילו הג’ירו דה-איטליה כבר הגיע לביקור בארץ.

הטרנד בעלייה מתמדת. מסע האופניים השנתי המאורגן ברחובות על ידי עיריית רחובות (צילום: אתר המסע)

תשתיות השבילים בפיגור

בכל הנוגע לתשתיות בגדרה המצב, במילים עדינות, בפיגור משמעותי אחרי יישובים מתקדמים באזורנו.

במרבית היישובים באזור ובכלל, גדולים וקטנים כאחד, תשתיות שבילי האופניים מפותחות ביותר.

איפה כן ואיפה לא?

די לצאת לרכיבה קצרה בשכונות החדשות של מזכרת בתיה, שבילי גן יבנה, בשביל החוצה את יישובי גדרות או בשביל הנמתח לאורך שביל ההליכה הפופלרי לתושבי גדרה לאורך יישובי המועצה האזורית נחל שורק (אזור חפץ חיים) כדי להבין שגדרה בפיגור הולך וגדל.

בשנים האחרונות אמנם נחנך שביל האופניים הראשון בגדרה אבל הוא בעיקר מושא ללעג התושבים בשל אורכו הקצרצר והמכשולים הלא ידידותיים לרוכבים הפרוסים לאורכו.

שנים ארוכות חלפו מאז השקיעה המועצה מאות אלפי שקלים מתקציב הארנונה היישובי לטובת גיבוש תכני אב לשבילי אופניים ביישוב ורק שביל אחד קצר נסלל. התכנית בפיגור משמעותי.

שביל לרוכבי שטח שנסלל לפני שנים מספר בחורשה הצמודה למרכז אופק גם הוא במצב חוסר תחזוק וקשה בכלל לאתר אותו כשביל שניתן לרכוב בו. לפני מספר חודשים לקחו תושבים יוזמה ויצאו לנקות את השביל כדי לאפשר בו רכיבה. כך לא מתחזקים תשתית יישובית.

מסלול סלי"ו

קצר ומרובה מכשולים, מסלול האופניים הראשון בגדרה

Ride 4 Fun

במהלך השנה האחרונה הלכה ופרחה קבוצת RIDE4FUN, קבוצת רכיבה חברתית שחגגה לאחרונה שנה לפעילותה ונפגשת בכל שבת בבוקר לרכיבות כביש משותפות ומאורגנות.

הולכים וגדלים. תמונה מתחילת דרכה של קבוצת Ride 4 Fun

רוכבים באופן לא בטיחותי

עם העלייה בשימוש באופניים (חשמליים בעיקר) ובקורקינט חשמלי עולה בהתמדה גם מספר הנפגעים תוך כדי הרכיבה. מדוח של עמותת אור ירוק עולה שיש עוד הרבה לאן לשפר את תרבות הרכיבה ביישובנו.

אז למה לא מציינים את יום האופניים?

גם השנה לא מציינים בגדרה את יום האופניים בפעילות כלשהיא להעלאת המודעות או שיפור תשתיות כלשהוא ברחבי המושבה. אולי בשנה הבאה.

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

לא מתוחזקת

על רקע התרבות תלונות התושבים על ברזיות לא מתוחזקות בכל רחבי המושבה יצאנו לבדוק אחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים