דף הבית > חינוך > יוזמת 5 פי 2 מגיעה לכנסת

יוזמת 5 פי 2 מגיעה לכנסת

על רקע הפערים הגדולים ששיקפו תוצאות מבחני פיזה הבינלאומיים אשר התפרסמו השבוע הגיעה יפעת ברנשטין, מובילת יוזמת 5 פי 2 ותושבת גדרה, להציג את היוזמה בכנסת

תוצאות פיז״ה 2018 של ישראל, אשר מודדים באופן השוואתי את הישגיהם של בני ה-15 בכל מדינות ה OECD, הביאו לקברניטי מערכת החינוך במדינה בשורה לא טובה. התוצאות מצביעות הן על ירידה בהישגים והן על עלייה בפער בין קבוצות באוכלוסיה, במיוחד בין הציבור היהודי לציבור הערבי.

גם מדד המצוינות במתמטיקה סובל מאותן תופעות – אחוז התלמידים המצוינים ירד מ- 8.9% ל- 8.8% והמצוינים הם עדיין בעיקר בנים, יהודים ממרכז הארץ. רק אחוז אחד מהתלמידים הערבים הפגינו מצוינות.

עושים שינוי במצוינות המדעית טכנולוגית. מובילת היוזמה יפעת ברנשטין

הפריפריה במיקוד

יוזמת 5פי2 היא יוזמה לאומית שהוכיחה כי במאמץ משותף וביחד עם משרד החינוך ניתן לעשות שינוי במצוינות המדעית טכנולוגית בתיכון. את היוזמה מובילה בחודשים האחרונים יפעת ברנשטיין, תושבת גדרה ופעילה ותיקה בתחומי הקהילה, מנהיגות וחינוך. יפעת, סא”ל במיל, אשר הכשירה את שדרת הפיקוד המקצועי בתפקידה במכללה פיקוד ומטה וניהלה את הקמת המדרשה הלאומית של שירות המדינה, מונתה באחרונה להובלת היוזמה.

על רקע התוצאות המטרידות של המבחנים זומנו נציגי היוזמה על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת לכנס שניסה לשים קידום החינוך בפריפריה במיקוד.

במהלך הכנס הוצגו 25 תהליכים/ פרויקטים שונים כאשר את התהליך שמובילה היוזמה הציגה ברנשטין לצד מוהנא פארס ממשרד החינוך.

לוקחים אחריות

היוזמה הציגה את ניתוח הבעיה המערכתית בפריפריה בהקשר של מצוינות בחינוך המדעי, בעיה אשר יושבת גם על תפיסות והיבטים מנטאליים של הורים, מורים ותלמידים. אסטרטגיית הפתרון לקידום הפריפריה היא מודל של אחריות רשותית- אקוסיסטם רשותי שמאגד את כל בעלי העניין מכל המגזרים כדי לקדם ביחד את המצוינות.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏4‏ אנשים‏, ‏‏בתוך מבנה‏‏‏

שמים את הפריפריה במרכז המיקוד. יפעת ברנשטין במהלך הדיון בכנסת

בדוק גם...

ושוב ירוקה

התמתנות בקצב התחלואה בגדרה. המושבה עוברת לסטטוס ירוק ברמזור של גמזו 174 נדבקים בגדרה מאז …

שינוי גודל גופנים