דף הבית > Uncategorized > טיפ שיפוץ

טיפ שיפוץ

שיפוץ כללי או ריענון של חדרים ופונקציות בבית יכול לעיתים לעורר חששות לגבי אמינות בעלי המקצוע וטיב הביצוע – ובצדק !

אז ריכזנו כמה כללי אצבע ראשונים בכדי להרגיע מעט ולעשות סדר:

1. תכנון, תכנון ותכנון – מומלץ להיות מלויים עם אדריכל/מעצב פנים מקומי שהתחברתם אליו אשר יתרום מניסיונו בבחירת והתאמת הקו העיצובי ויהיה שותף פעיל במשימות הפרויקט, הזמן הוא משאב יקר. אם בכל זאת בחרתם לנהל את הפרויקט באופן עצמי, תכננו את שלבי הפרויקט לפרטים בטבלה שתכלול את בעלי המקצוע הנדרשים, מידות וכמויות מדויקות נדרשות לפרויקט, התקציב, הצעות המחיר שקיבלתם והזמן הנדרש לביצוע כל שלב. קחו בחשבון תוספת להוצאות בלתי צפויות וחריגה בלוחות הזמנים.

2. בעלי מקצוע – הזמינו בעלי מקצוע מתוך היכרות או המלצה. בקשו לראות עבודות שביצעו ולשוחח עם לקוחות, הבדלי הגימור משמעותיים מאוד בין בעלי מקצוע לאותה עבודה ! באם לא שכרתם שירותי פיקוח חיצוניים והקבלן מבצע שיפוץ ייסודי הכולל מספר בעלי מקצוע שונים, חשוב להגדיר את תחומי האחריות מראש ולהעלות את כל ההבנות בכתב.

3. היערכות – חשוב להיערך מנטאלית ולוגיסטית לפני השיפוץ. הזמינו בעלי מקצוע מבעוד מועד וקיבעו זמנים נוחים עבורכם ובתנאי מזג אוויר טובים לביצוע עבודה, לא לחכות לרגע האחרון. חשוב להכין את השטח פנוי ומוכן לעבודה בכדי למנוע בזבוז זמן יקר של בעלי המקצוע בארגון סביבת העבודה.

4. סקר שוק – בצעו סקר שוק בין חברות וחנויות חומרים. אל תתפתו למחיר הזול ביותר, לעיתים החלטה שכזו עלולה לעלות ביותר.

5. קחו חלק – היו שותפים ושימרו על קשר יומי עם האחראי על הפרויקט בכדי להתעדכן בתוצאות העבודה ועמידה בלוחות הזמנים, תקשורת טובה תסייע לכם למנוע אי הבנות, למזער נזקים או לבצע שינויים ללא סטייה מהתקציב או הזמן שהקצבתם.

 

ירון וקנין, ‘החלום שלכם הביצוע עלינו’, קבלן גמר לכל עבודות השיפוץ. ניסיון למעלה מ 20 שנה. מנהל דף עצות וטיפים “שאלות מקצועיות לפני שיפוץ וייעוץ”. 052-7200582

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים