דף הבית > קורונה > חשש להדבקה ב’נווה אורנים’

חשש להדבקה ב’נווה אורנים’

בן משפחה שביקר בבית האבות בגדרה אותר כחולה קורונה מאומת. הדייר נכנס לבידוד ובית האבות רידד את היקף הביקורים במחלקות השונות

חשש להתממשות התרחיש המסוכן ביותר במגיפת הקורונה כאן בגדרה.

כ-40% מהנפטרים עד כה במגיפת הקורונה הם חולים אשר נדבקו בתוך כתלי בתי האבות השונים. ההתפרצויות כאשר מתחילות בתוך בתי האבות הם התפרצויות שקשה מאוד להשתלט עליהן.

עד כה בגדרה מוכר מקרה יחיד של הדבקות בבית האבות שלא גרם להדבקות נוספות.

היום התברר מפרסום של נווה אורנים, בית אבות בשדרות בן גוריון במושבה, שאחד המבקרים בבית האבות נמצא חיובי לנגיף וכי הדייר אותו ביקר אותו מבקר נכנס בשל כך לבידוד מניעתי.

“אנו נאלצים לדלל”

בבית האבות הנחו את קרובי המשפחה על רידוד הביקורים והידוק הבקרה על הנחיות הקורונה:

“לצערנו אחד מבני המשפחה המבקרים ממחלקת תשושי נפש א’ נמצא חיובי לקורונה.  אנחנו נאלצים לדלל את כמות המבקרים על מנת לאפשר פיקוח צמוד יותר שלנו על הביקור. לצערי, רובכם זקוקים לתזכורות חוזרות ונשנות לגבי אופן עטית המסכה ושמירה על מרחק, לכן לא נקיים יותר מ-6 ביקורים ביום. 3 בבוקר ו-3 בערב. במחלקה בה נמצא הדייר שהיה במגע עם חולה מאומת הופסקו הביקורים עד להודעה חדשה והדייר נכנס לבידוד . ביום חמישי הקרוב יערכו בדיקות קורונה למחלקה ולצוות ואנו מקווים שנחזור לשגרת קורונה מתונה. בכל אופן, נבקש לא להאכיל דיירים ולא להביא אוכל שלא ניתן לאכילה עצמאית.  כמו כן, מבקרים לא רשאים לאכול בשטח המוסד, כיוון שהדבר דורש הורדת המסכות. אתם כמונו רואים כי יש עליה בתחלואה ברחבי הארץ ולעת עתה עלינו להקטין את החשיפה. אוכל לנחם אתכם בכך, שאנו מקפידים שהצוותים יעבדו רק במחלקה אחת וכיום אין תסמינים לאף דייר או איש צוות. בריאות לכולנו.”

לא ידוע האם קרוב המשפחה שנדבק בנגיף הוא אותו חולה מאומת שהתברר היום בגדרה.

בתוך כך עלה מספר החולים שאותרו עד כה במושבה ל-57, מהם ידוע על החלמה מלאה של 53.

הנגיף עדיין כאן. מפת הקורונה של גדרה

בדוק גם...

יום עיון בנושא סוכרת התקיים במאוחדת מחוז דרום

מחלקת ריפוי בעיסוק במחוז דרום במאוחדת קיימה יום עיון בנושא סוכרת בהשתתפות נציגות של מרפאות …

שינוי גודל גופנים