דף הבית > דעות > חנייה כבדה

חנייה כבדה

רחבת הכורכר מול קניון המושבה שימשה עד לאחרונה כחניון משאיות מאולתר. רחבת החניון הקוצתה לאחרונה לצורך הפעלת היורופארק למשך שלושת השבועות הקרובים והעלתה סוגיה ישנה: מדוע לא מוקם חניון מוסדר מחוץ למושבה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

מצוקה זו מוכרת לבעלי המשאיות המבצעים משלוחים, פריקה וטעינה של סחורות. לעיתים העבודה הינה בשעות לא סדירות ובמשמרות כך שהמשאית תמיד צמודה לנהג ואין בנמצא חניון משאיות.
למעשה, בעיה זאת מתגלגלת לפתחינו, חניה לא מבוקרת של משאיות יכולה לגרום לתאונות ולפגיעה ברכוש ובנפש. בפן הבטיחותי, שדה ראיה מצומצם בו צריכים ילדים לתמרן בדרך לביה”ס, צפיפות בשעות העומס של כלי הרכב הפרטיים ביציאה מהחנייה ובדרכם לעבודה.
בפן הפלילי, חניית לילה ברחבי העיר מגבירה את הסיכוי לגניבת במשאיות ו/או תכולתה.
כמובן ישנו הפן האסתטי של המקום, רעש בשעות לא שגרתיות ובנוסף לכל זיהום אוויר.

הפיתרון הוא פשוט ומיושם בערים ומועצות רבות כיום, הקצאת חניון לילה מוסדר בפאתי העיר הכולל אבטחה ומערך הסעות.

במושבה הסמוכה, מזכרת בתיה, השכילו ליישם את הפיתרון לפני כ 15 שנה.
בעקבות פניות של תושבים אשר התלוננו על הפגיעה באיכות החיים עקב תנועת משאיות במושבה הנוסעות גם ברחובות צרים, תופסות חניות ציבוריות ויוצרות מפגעי בטיחות, רעש וזיהום אוויר, המועצה הקצתה והכשירה חניון המשאיות לשימוש הנהגים ובמקביל הציבה תמרורים האוסרים על חניית לילה לרכב מעל 10 טון ואכפה את איסור החניה שהופעל.

בתוך כך, כדי להקל על נהגי המשאיות, המועצה המקומית מזכרת בתיה מסייעת להם באמצעות רכב הסיור היישובי הזמין לרשותם לצורך “הקפצת” נהגים הזקוקים לכך, גם בשעות לא שגרתיות, להגיע מביתם לחניון ולהיפך.
החניה בחניון הינה באחריות בעלי המשאיות כשהמועצה מסייעת בתפעול השוטף: שמירה יישובית כללית, תחזוקת תשתיות, תאורה, גידור, שערים ונקיון.
נכון להיום, החניון משמש כ- 15 בעלי משאיות ואוטובוסים תושבי היישוב.

בפרסום המועצה מחודש ספטמבר 2011 נכתב כי ראש המועצה פועל לזרז את איסור כניסת המשאיות לתחומי היישוב ובודק יוזמה לשיתוף פעולה עם חברת דרום גדרה. מחברת דרום גדרה נמסר כי מעולם לא פעל חניון במקום.

בדוק גם...

ערב התרמה למשפחת טקה

נציגי קהילת גדרה צפויים היום להשתתף בערב התרמה ארצי שייערך לסיוע למשפחת סלומון טקה, ברחובות …

שינוי גודל גופנים