דף הבית > פוליטיקה > “חייבת לקבל תפקיד בכיר”

“חייבת לקבל תפקיד בכיר”

פעילי ליכוד בלחץ על ראש הממשלה לטובת מינויה של השרה גמליאל לשרה בכירה בממשלה הבאה

בזמן שראש הממשלה, שרי ממשלתו וראשי הרשויות עסוקים במשבר הקורונה, שאחד ממוקדי ההתפרצות המדאיגים ביותר בו הוא בבתי האבות, מקורבים לשרה לענייני גמלאים עסוקים דווקא בדאגה לתפקיד הבא שלה.

השרה גילה גמליאל, ילידת גדרה ואחותו של ראש המועצה, היה השרה לשיוויון חברתי. מהשרות שאמורות להיות העסוקות ביותר בתקופה האחרונה בשל השפעת המשבר הקורונה על אחד המגזרים החלשים והפגיעים ביותר במשבר זה, בני הגיל השלישי ובמיוחד אוכלוסיית דיירי בתי האבות והדיור מוגן.

לצד ניהול משרדיהם, עסוקים בשבועות האחרונים השרים, ובתוכם גם שרי הליכוד, בשאלה לאיזה תפקיד יתברגו בממשלה הבאה.

התפקיד המיועד לשרה מושפע, כפי שנראים הדברים, מהמשא המתן הקואליציוני עם מפלגת כחול לבן. משא ומתן שיותיר פחות שרים למפלגת הליכוד ביחס להיקף השרים שמינתה המפלגה בממשלה הנוכחית.

אולי יעניין אותך גם:

מקדימה את בני ברק – גדרה בעשרת היישובים בהם קצב ההכפלה השבועי הגבוה ביותר

תיכון בגין נלחם בקורונה – התיכון רתם את מגמת הטכנולוגיה לייצור מסיכות מגן

‘עלה קרב’ – מעון מוריה נאבק בהתפשטות המגיפה. 28 אירועי חשיפה שונים לנגיף הקורונה בתוך המעון

גדרה מתקשטת – תושבי גדרה מדגללים את החצרות והמרפסות

“דבקה בליכוד ודרכו”

ממכתב ששלחו ראשי סניפים בליכוד לראש הממשלה ואשר הגיע לידי ‘גדרה היום’ עולה כי החתומים על המסמך רואים חשיבות גדולה למינויה של גמליאל לשרה בכירה בממשלה הקרובה למרות צמצום היקף שרי הליכוד הצפוי.

“קיבלה תיק קטן ומינפה אותו לתקציב דו שנתי בהיקף 1.2 מיליארד ₪” כתבו ראשי הסניפים “גם בתקופות השפל הכי קשות דבקה השרה גמליאל בליכוד ודרכו ללא היסוס”.

נבחרה למקום 9 המכובד. מכתבם של יו”ר סניפים בליכוד לראש הממשלה

מכוונת גבוה

במכתב לא ציינו התומכים בשרה לאיזה תפקיד בכיר בדיוק הם מרמזים אך גם השרה גמליאל עצמה התבטאה עד לאחרונה כמי שמכוונת לתפקיד בכיר ביותר בקדנציה הקרובה. “מה עם שרת אוצר? אולי יהיה שינוי מרענן בקדנציה הקרובה” אמרה בכנס הפתיחה של וועידת ישראל לנשים ועסקים הרביעית של ‘מידע כנסים’ שהתקיימה בינואר האחרון בתל אביב.

עוד לפני רצף מערכות הבחירות שבו אנו נמצאים הכריזה השרה לא פעם כי “בעזרת השם, בקדנציה הבאה אהיה שרת חינוך”.

“הדעת מחייבת”

לא ברור על חשבון מי משרי הליכוד המיועדים חושבים הכותבים כי ראוי שתמונה השרה גמליאל. את המכתב, אשר לא ברור מי היוזם שלו, חתמו הכותבים בשורה התחתונה המתחייבת לדעתם “הדעת מחייבת כי השרים מסיעת הליכוד כולה חייבים להיות ותיקים ובעלי ניסיון”.

קרדיט: עמוס בו גרשון, לע"מ.
לפני תחילת המו”מ לממשלת איחוד כיוונה למשרד החינוך או משרד האוצר. האם נתניהו יענה בחיוב למכתב? (קרדיט: עמוס בן גרשון, לע”מ)

האם ישפיע המכתב?

קשה להעריך עד כמה משפיעות בקשות מסוג זה על ראש הממשלה בבואו למנות את שרי הליכוד. עם זאת ניתן להניח שאם תפקידה המסתמן של השרה גמליאל היה תפקיד בכיר לא היו מוצאים לנכון יוזמי המכתב לפרסם בקשה מנומקת שכזו.

ביקורת קשה

את ההחלטה על מינויה של השרה ועל מינוי כלל שרי הליכוד יקבל ראש הממשלה בעיצומו של המשבר החריף ביותר שניהלה ממשלתו מאז ומעולם. מחד, הממשלה זוכה להערכה מצד גורמים רבים ובינלאומיים על ניהול המשבר ומאידך גורמים בממשלה, ובינהם השרה גמליאל, זוכים גם ללא מעט ביקורת קשה על תפקודם החסר אל מול הפגיעה הקשה בקבוצות הציבור עליהם הם אחראיים מיניסטריאלית.

(קרדיט תמונה: לע”מ-מרק ניימן)

 


בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים