דף הבית > חי מהשטח > חזרה מדורגת לשגרה

חזרה מדורגת לשגרה

למרות החלטת פקע”ר על ביטול הלימודים בכל מוסדות הלימודים עד לטווח ה-40 ק”מ, מסתמן כי מערכת החינוך בגדרה חוזרת לשגרה באופן מדורג

אחרי שאך אתמול זוהו שברים רבים של רקטות אשר יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל בשמי גדרה והיום נמנעה כל התקהלות ובוטל יום עבודה נוסף במשרות שאינן חיוניות כולל עובדי הניקיון במושבה על מנת להבטיח את ביטחונם האישי של כל התושבים, מסתמן כי מחר – חזרה מדורגת לשגרה.

על פי החלטת פיקוד העורף, למרות שאך הערב התבצע יירוט מעל אשדוד הסמוכה, גדרה נמצאת מחוץ לטווח היישובים המחויבים בביטול הלימודים. בהתאם, צפויה גדרה לקבל החלטה על החזרה מדורגת לשגרה. החלטה סופית צפויה רק בשעות הבוקר המוקדמות בהתאם להתפתחויות לאורך הלילה.

בגני הילדים והמעונות היום:

באם תוחזר מערכת החינוך לשגרה, צפוי פתרון יצירתי להחזרתם של ילדי הגנים הלא ממוגנים. ילדי הגנים הללו צפויים להתארח במבני גנים נוספים בהם יצטופפו הילדים באופן שיבטיח את היכולת של כלל הילדים להגיע למרחב מוגן בתוך דקה מהשמע האזעקה. כמו כן, למעונות היום יינתן תגבור של כ”א על מנת לסייע במקרה של אזעקה.

בבתי הספר היסודיים:

בבתי הספר היסודיים צפויים לחזור ללימודים רק תלמידי כיתות א’-ד’. תלמידי הכיתות הגבוהות יותר ה’,ו’ יישארו יום נוסף בביתם. זאת על מנת להחזיר את המערכת לשגרה ולו באופן חלקי גם בבתי הספר שבהם אין מספיק מרחב מוגן להכיל את תלמידי כל השכבות.

בתיכונים:

גם בבתי הספר העל יסודיים יחזרו הלימודים באופן חלקי בלבד. תלמידי התיכונים צפויים להישאר יום נוסף בבית כאשר רק תלמידי חטיבות הביניים יחזרו לשגרה, זאת בשל חוסר במקום במרחבים הממוגנים ביחס לתקן הנדרש למענה לכל תלמידי התיכונים.

החלטה סופית צפויה רק בשעות הבוקר המוקדמות בהתאם להתפתחויות לאורך הלילה!

לאחר הערכת מצב לילית של המועצה – ההחלטה המפורטת כאן.

 

 

 


בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים