דף הבית > חינוך > חולים נוספים במושבה. גדרה – אזור מוגבל?

חולים נוספים במושבה. גדרה – אזור מוגבל?

29 חולים חדשים אותרו בגדרה במהלך השבוע האחרון, בתי ספר נסגרו, האם גדרה בדרך לסגר מקומי על שכונות אדומות

במהלך היום נכנס לתוקפו סגר מקומי ב-10 שכונות בשורת ערים ברחבי הארץ. בקצב של עליית התחלואה בגדרה, ראש המועצה מוטרד מהאפשרות של צירוף גדרה לרשימה. “… בקרב התושבים העלייה ממשיכה ואנו עלולים למצוא עצמנו מסווגים כישוב אדום הנדרש לסגר!!”

המשך שרשרת ההדבקות נמשכת בגדרה ועם כניסת השבת עומד המספר הכולל של נדבקים בגדרה מאז פרוץ המגיפה על כמעט 100 תושבים, מהם 29 דבקו בשבוע האחרון, מה שמעמיד את מספר החולים הפעילים במושבה על 41, בהם 5 תלמידים ולפחות 3 אנשי צוות חינוכי בבתי הספר שלהבות חב”ד, קשת ובתיכון רמון.

בתי הספר היסודיים שלהבות חב”ד וקשת נסגרו ובתיכון רמון החליטו להמשיך ולקיים את הבגרויות לאחר שכל מי שזוהה כמעגל הראשון ובא במגע עם אשת הצוות שנדבקה הופנה לבידוד.

“עלולים למצוא את עצמנו בסגר”. ראש המועצה גמאליאל

מעבירים את ההחלטה לשר

ראש המועצה חושש מההתפרצות בעיקר במוסדות הלימוד והוציא מכתב דחוף לשר הבריאות בו הוא ממליץ לסגור לאלתר את בתי הספר של החופש הגדול. לא ברור מדוע אינו מקבל החלטה על סגירת בתי הספר של החופש הגדול ביישוב כפי שעשו ביישובים אחרים אם זה הצעד שבעיניו כראש המועצה נדרש לבצע.

להעביר את בית הספר של החופש הגדול לקפסולות

גם בהנהגת ההורים מצטרפים לחששות הכבדים מהתפרצות בקרב התלמידים הצעירים ודורשים המשך הלימודים בקפסולות בנות 15 תלמידים לכל היותר או סגירת המוסדות לחלוטין.

“קפסולות של 15 ילדים או סגירת ביתי הספר של הקיץ.

אל תתנו לקורונה להחליט כפי שקרה בבית הספר קשת,שלהבות ולאחרונה ברמון.”

דירוג עדכני של היקף הנדבקים בשבוע האחרון מתוך אוכלוסיית היישוב. באדום – יישובים בהם הוגדר סגר על חלק מהשכונות בימים האחרונים

מקום אחד אחרי בית שמש

מבדיקת שיעור התחלואה בשבוע האחרון מקרב היקף האוכלוסייה ביישובים השונים ניתן לראות שהחששות בגדרה, המדורגת במקום ה-22 במדינה במדד זה ומקום אחד אחרי בית שמש שבה הוכנסו מספר שכונות לסגר, מוצדקים.


בדוק גם...

שריפת ענק בגדרה

שריפה פרצה לפני שעה קלה במחסן משטחי עצים בכניסה הדרומית לגדרה כוחות משטרה, כיבוי והצלה …

שינוי גודל גופנים