דף הבית > פוליטיקה > חבר המועצה חדש בגדרה – עו”ד מטקו אבי דנקו

חבר המועצה חדש בגדרה – עו”ד מטקו אבי דנקו

החלפת גברי בנציגות תנועת הגדרתים במועצה – אבי דנקו יחליף את זוהר גוילי

5 חברי מועצה מכהנים מטעם תנועת הגדרתים במועצה המקומית גדרה. לאחר קרוב ל-4 שנות כהונה מסיימת זוהר גוילי את תפקידה לרגל ניתוח של ביתה המצריך תהליך שיקום ארוך. את גוילי יחליף עו”ד מטקו אבי דנקו (37) תושב ותיק בגדרה.

עו”ד מטקו אבי דנקו, הצטרף לתנועת הגדרתים לקראת הקמפיין האחרון בו התמודד כמספר 6 ברשימת הגדרתים למועצה. מי שנתפס כמנהיג ציבור רחב מקרב יוצאי אתיופיה בגדרה: “יש הרבה מאוד מה לעשות למען כל תושבי גדרה ובמיוחד יש המון דברים לעשות למען ציבור יוצאי אתיופיה, ציבור שלעיתים קרובות מידי מתייחסים אליו כשקוף במלוא מובן המילה”.

‘המחליף’

דנקו, נולד בכפר קטן בשם “וושגדביה”, באזור גונדר, עלה עם משפחתו בשנת 1991 והשתקע בגדרה, שנים ספורות לאחר מכן. אבי היה בין בני המחזור השלישי אשר סיימו תעודת בגרות מלאה בבית הספר הממלכתי דתי “נתיבי נועם” בגדרה, השלים את לימודי המשפט, וסיים בהצלחה את בחינות ההסמכה לעריכת דין וכיום עובד כעו”ד בבנק לאומי.

כנראה שהוריו של אבי לא חשבו על היום הזה כאשר העניקו לו את השם ‘מטקו’, שם שבאמהרית משמעו “במקום”, “תחליף”. היום מקבל שמו משמעות חדשה כאשר הוא נכנס למועצה המקומית במקומה של גוילי.

דנקו (הילד משמאל למעלה) כילד בן 8, דקות לפני העלייה למטוס בו עלה לארץ בשנת 1991 (קרדיט תמונה: בנימין לפיד)

“אין ראוי יותר מאבי”

“לאור תפיסתי את תפקיד חבר המועצה, הרצון והצורך בעשייה אמיתית ומשמעותית ולצד העומס אותו אני חווה” כתבה הערב גוילי “אני חשה כבר זמן מה כי נכון יותר שאדם שיוכל לתרום יותר ממני, ישב על הכיסא במקומי. אין אדם ראוי יותר לכך מאבי.”

ייצוג ראוי

יחד עם אסף דרבה, המכהן במועצה מטעם סיעתו של גמליאל, נראה שלציבור קהילת יוצאי אתיופיה יש ייצוג ראוי ומכובד ביותר בקרב נציגי הציבור במושבה.

“גדלתי בשפירא, עד היום המשפחה שלי, הוריי, אחיי והאחיינים שלי גרים בשכונה.” אומר לנו דנקו “והיום מאותו הכביש בשכונה אני נכנס בחרדת קודש כדי לייצג את הציבור הגדרתי כולו ותפילה אחת לי יש, שאהיה ראוי לשליחות זו”.

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

שלושה הרוגים

ציון איננו

קב”ט המועצה לשעבר ציון בר אשר, הלך לעולמו. הלוויתו היום בשעה 17:30 בגדרה בצער. המועצה …

שינוי גודל גופנים