זמן יקר

אמש פרסם תושב גדרה פוסט מטלטל בו סיפר על תחושת פחד מוות וחוסר אונים עד להגעה המאוחרת של כוחות ההצלה לטיפול בפעוט.

האירוע קרה במוצאי שבת האחרון, לקראת עזיבת קרובי משפחה שהתארחו בביתם. לפתע הבחינו בני המשפחה שישבו בחצר כי הפעוט בן השנה אינו מגיב.

המשפחות התקשרו למוקד מד”א שהגיעה רק לאחר 40 דקות (!) מאיזור שוהם. במקביל התקשרו בני המשפחה לחובש מתנדב שגר ברבדים שהגיע לאחר כ 15 דקות שהרגישו כמו נצח למשפחת הילד. לשמחתנו, הילד חש בטוב אך בפעם הבאה חיי אדם כנראה שוב מוטלים על הכף.

תחנת כיבוי האש החדשה שנפתחה סמוך לקניון המושבה אמורה להיות חלק ממתחם חירום והצלה שיכלול בעתיד גם נקודת מד”א. מתחם זה צפוי לתת מענה מיידי לתושבי גדרה ולשכונה החדשה הצפויה להיבנות אך עד להקמתו אנו תלויים בזמינות שירותי רפואת החירום האזוריים וביוזמות פרטיות. האם ייתכן שביישוב המונה מעל 26 אלף תושבים לא יהיה מענה רפואי זמין ?

שלשום החליט משרד הבריאות על הסדרת נהלי העבודה ושיתופי הפעולה בין ארגון מד”א לארגון איחוד הצלה, זאת במטרה לייעל את פעילות כונני החירום בישראל לטובת כלל הציבור. לפי הנוהל הוחלט כי כונני איחוד הצלה יופעלו במסגרת מוקד הכוננים הלאומי המופעל על ידי מד”א במספר חירום אחד שיפורסם. הכוננים יוזנקו באמצעות מוקד מד”א שיאתר את הכוננים הקרובים ביותר למקום האירוע בלא קשר לשייכותם הארגונית.

יוני עוזיהו, דובר איחוד הצלה באזור השפלה מסביר כי “מתנדבי איחוד הצלה לא הוזעקו למקרה זה. אך האירוע, שלשמחתנו הסתיים בשלום, מדגיש את חשיבות פעילותם של מתנדבי רפואת חירום שפועלים בתוך הקהילה ומגיעים במהירות. איחוד הצלה מפעיל רשת של חובשים, פרמדיקים ורופאים מתנדבים שמטרתם להגיע במהירות ולהעניק טיפול לחולה או פצוע עוד לפני הגעת אמבולנס למקום. זאת מתוך הבנה כי זמן המתנה ארוך לאמבולנס עלול לסכן את המטופל. לשמחתנו, משרד הבריאות קבע השבוע כי על מד”א ואיחוד הצלה לעבוד בשיתוף פעולה וכי על מד”א להעביר מידע על אירועי חירום רפואיים למוקד איחוד הצלה. אנו מקווים כי שיתוף הפעולה יטיב עם שלומם ובריאותם של אזרחי ישראל ויקצר את זמני ההגעה של הכוחות הרפואיים אל מי שנזקק לטיפול רפואי”.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!


בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים