דף הבית > קורונה > זינוק נוסף במבודדים
אזהרת נגיף

זינוק נוסף במבודדים

למרות הירידה במספר החולים הפעילים, מספר המבודדים בגדרה חוזר לעלות

חול הבידוד. עוד ועוד תושבי גדרה מעבירים את חג הסוכות בבידוד לאחר שמספר המבודדים במושבה שוב עלה בחדות ועומד על 426 תושבים.

עד לפני מספר שבועות עמד מספר המבודדים על מבודד אחד לערך על כל חולה מאומת שאותר במושבה, מספר המעד על מספר נמוך מאוד של נחשפים לכל חולה שאותר כמאומת.

מאז תחילת שנת הלימודים עלה שיעור המבודדים באופן חד. גם היום, מספר ימים אל תוך חופשת הסוכות עלה מספר המבודדים באופן חד ועומד ל 426 תושבים כאשר ברקע מסר החולים המבודדים ירד לראשונה את ה-200 ועומד על 196בלבד, יותר משני מבודדים על כל חולה מאומת.

מפת הבידוד

יישובי הסביבה בירידה. בגדרה דווקא עליה במספר המבודדים. מפת הבידוד האזורית של משרד הבריאות

רמזור בירידה

ציון הרמזור של גדרה המשקף את סך כל נתוני התחלואה בגדרה דווקא בירידה ביומיים האחרונים ועומד על 6.3, עדיין בטווח הכתום.

חול הבידוד – חשיפה בפעילות תנועות הנוער

חלק מהמבודדים נכנסו לבידוד מניעתי בשל החשיפה לחולה מאומת בפעילות תנועות הנוער שחזרו לפעילות לאחר חופשת הקיץ בסמוך לתחילת שנת הלימודים.

בשל החלוקה בפעילות התנועות לקפסולות ועבודה בצוותים קטנים ההשלכות של החשיפה הן השלכות מצומצמות בכל אירוע חשיפה אך עדיין מכל אירוע שכזה נשלחים מספר ילדים וילדות להשלים את חופשת הסוכות בבידוד.

בדיקות חובה

בדיקות חובה

בתוך כך ממשיך מבצע חלוקת ערכות הבדיקה העצמית שאותן חובה לבצע לכל ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים (עד גיל 12) ביום רביעי הקרוב לקראת החזרה ללימודים ביום חמישי.

תו פג תוקף

ביום שישי הבא יפוג תוקפו של התו הירוק למי שהתחסן בשתי מנות וחלפו חמישה חודשים מאז שהתחסן. כדי לחדש את אפקטיביות החיסון ויחד איתה את אישור התו הירוק נדרש להשלים את החיסון השלישי.

פקיעת התוקף של התו הירוק בצמוד כל כך לחזרה לבתי הספר עם תום חופשת הסוכות וההחלטה של הממשלה שלא לאפשר למורים שאין בידם תו ירוק ללמד כלל, מלהיטה את הויכוח בין המורים, שרבים מהם מסרבים להתחסן בחיסון השלישי, לבין נציגי מערכת הבריאות המתעקשים על חיסוניות של הצוותים בבתי הספר. נראה שהמאבק בין המורים ונציגיהם בארגוני המורים השונים לבין משרד החינוך והאוצר בנושא הזה עוד ימשיך להעסיק אותנו עד ל1/10 ולאחריו.

 

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים