דף הבית > קורונה > זינוק במדדי התחלואה

זינוק במדדי התחלואה

ושוב מזנקת. מספר החולים הפעילים במושבה עלה ל 133 תושבים, מגמת התחלואה מובילה את גדרה לחזור לסטטוס יישוב כתום

למרות הגברת אכיפת תקנות הקורונה מאז תחילת הסגר המוקפד, ולמרות המשך מבצע החיסונים מגמת התחלואה בגדרה, כפי שנמצאת בחלק גדול מיישובי המדינה, חזרה לעלות.

האם המוטציה הגיעה לגדרה?

מספר החולים הפעילים בגדרה זינק ביממה האחרונה בכ-20 תושבים נוספים ועומד הבוקר על 133 ומספר הנדבקים הכולל מאז תחילת המגיפה חצה את ה 1100 תושבים.

בהתחשב בכך שחלק גדול מהאוכלוסייה כבר חוסן, נראה שההתפשטות המהירה יחסית היא בשל מקדם הדבקה גבוה לכל חולה, קצב התפשטות המיוחס לסוגי המוטציה החדשים שעל פי משרד הבריאות אחראים בימים האחרונים לכ – 40% מחולי הקורונה במדינה.

במדד המבודדים, המגמה היא דווקא מעודדת ומספר המבודדים עומד הבוקר על 262 בלבד, זאת לאחר שמאות מתלמידי גדרה שנכנסו לבידוד בשל אירועי חשיפה בבתי הספר לפני הכניסה לסגר, סיימו את פרק הבידוד הנדרש.

בדרך לכתום. מדד הרמזור נכון לאתמול. הבוקר נרשמה עליה נוספת.

ריבוי נקודות חשיפה לחולים מאומתים

חלק מהתפשטות הנגיף מיוחסת להידבקות במקומות ציבוריים, הידבקות שבמקרים רבים אינה מגיעה לידיעת הנדבק שממשיך לשמור על שגרתו מבלי לדעת שהוא נדרש לבידוד.

על מנת לצמצם תופעה זו, חשוב שכל נדבק יעדכן את הרשויות בכל המקומות בהם היה במהלך ימי מחלתו וחשוב עוד יותר שכולנו נבדוק האם היינו במחיצתו של חולה באופן יומיומי.

על מנת לאפשר זאת לתושבי גדרה, מערכת ‘גדרה היום’ ממשיכה לעדכן את מפת הקורונה של המושבה בכל נקודות החשיפה באופן יומי.  אתמול עלו על המפה 9 נקודות חשיפה חדשות. בדקו.

בדרך לכתום

מדד הרמזור ממשיך לעלות זה היום החמישי ברציפות ועומד על 5.7, על סף המעבר להגדרת גדרה כיישוב כתום פעם נוספת.

ממשיכה להתחסן

גם במהלך אתמול המשיכו תושבי גדרה להתחסן. כ-350 תושבים התחסנו אתמול לאחר שבתחילת השבוע נרשם זינוק משמעותי בהיקף המתחסנים. כ-27.3% מתושבי גדרה כבר מחוסנים בחיסון הראשון, 6.7%כבר השלימו גם את החיסון השני.

בשבוע הבא תפתח קופת חולים כללית נקודות חיסונים בגדרה. המבקשים להתחסן נדרשים להירשם רישום מוקדם.

האם האכיפה יעילה?

על פי פרסום של רשויות האכיפה מאתמול, תושבי גדרה קיבלו מעל 100 דוחות על הפרות תקנות הקורונה במהלך שלושת השבועות של חודש ינואר. סביר להניח שמספר ההפרות של התקנות, תקנות שנועדו לבלום את התפשטות הנגיף, הם מרובות הרבה יותר.

שיא מאושפזי קורונה בקפלן

גם במרכז הרפואי קפלן מודאגים מאוד מריבוי המאושפזים במחלקות הקורונה.

ד”ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן והמרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד:

“בבית החולים מאושפזים כיום 80 חולי קורונה, מתוכם 7 במצב קריטי ו-40 במצב קשה – שיא מתחילת המגיפה! בשל העומס בירושלים, נעשה ויסות של חולים משם אל המרכז הרפואי קפלן. בנוסף, ניכר עומס משמעותי במחלקות הפנימיות שממשיכות עבודה כרגיל, ואף נדרשנו לפתיחת מחלקה פנימית נוספת. לאור כל אלה, נדרשנו גם לרדת בפעילות האלקטיבית, ואנחנו עושים מאמצים לשמור על האיכות הרפואית, אבל אין ספק שזה קשה מאוד ויש לעומס השפעה ניכרת על הצוות

אנחנו רואים סממנים של שחיקה משמעותית בקרב הצוותים ועומס בגלל שאנשי צוות רבים נמצאים בבידוד.
קצב העליה בתחלואה בגל הנוכחי הרבה יותר מהיר, ואנחנו רואים יותר תחלואה קשה באנשים צעירים, חלקם ללא מחלות רקע.
אסור שהחיסונים יגרמו לאנשים לחשוב שהמגיפה מאחורינו – האפקט שלהם עוד לא מורגש בבתי החולים! אני קוראת לציבור להתחסן, ובמקביל להמשיך לשמור על ההנחיות והסגר.”

שמרו על התקנות – שמרו על הבריאות!

 

 

בדוק גם...

שאשא ביטון בגדרה

חברת הכנסת ויו”ר ועדת הקורונה הגיעה היום לביקור בגדרה, פגשה בעלי עסקים ואת פעילי תקווה …

שינוי גודל גופנים