דף הבית > תשתיות > זינוק בהתחלות הבניה בגדרה השנה האחרונה תודות לשכונות ‘מחיר למשתכן’

זינוק בהתחלות הבניה בגדרה השנה האחרונה תודות לשכונות ‘מחיר למשתכן’

על פי נתוני הלשכה המרכזית לססטיסטיקה זינוק בגדרה של 244% בהיקף התחלות הבניה בשנה האחרונה

בשבוע שעבר התפרסמו נתוני הלמ”ס אשר מצביעים על צניחה של 21% בהתחלות הבניה ברבעון הראשון של 2019 ועל ירידה כללית במדינה של 2.1% במהלך השנה האחרונה. עם זאת, בגדרה נרשמה דווקא עלייה דרמטית תודות להתחלות הבניה של שכונות ‘מחיר למשתכן’, 755 דירות חדשות החלו בבנייה במהלך השנה האחרונה.

בנייני מגורים, בתים צמודי קרקע, פארק ובתי ספר

אחרי עיכובים ולא מעט בעיות בתהליכי התכנון וקבלת האישורים החלו שלושת הקבלנים לבנות בשצף קצף את שכונות מחיר למשתכן במזרח גדרה. הבניה משתקפת לכל מי שעובר באזור ורואה את מנופי הבניה הרבים המזדקרים למרחוק והיא משתקפת גם בדו”ח שמפרסמת הלמ”ס.

השינוי בהיקף התחלות הבניה בשנה האחרונה ביחס לשנה קודמת ברחבי הארץ. נתוני למ”ס

באזור הבניה החדש, לצד בנייני המגורים יהיו גם בתים צמודי קרקע אשר נמצאים בתהליכי מכרז, פארק שעשועים מתקדם ורחב ידיים אשר כבר הושלם אך עדיין לא נפתח לשימוש הציבור ובית הספר היסודי חרדי שלהבות אשר נמצא בשלבי בניה מתקדמת.

לא עוצרים

את הבניה במזרח גדרה מנסים הרשויות לקדם ללא כל הפרעות. כאשר נרשמה מחאת הורים בגן ילדים סמוך על קרבה מסוכנת של מנוף העוסק בבניית השכונה לגן, העדיפו להעתיק את ילדי הגן למבנה חלופי ולא לעצור את הבניה.

באחרונה גם קיבלה הועדה לתכנון ובנייה החלטה לבטל את ההתליה שנקבעה בעבר לפיה לא ניתן יהיה לקבל אישורי אכלוס לפני שתחל הרחבתו של כביש 3393, כביש המוביל לכניסה הדרומית למושבה ואשר בהרחבתו תלו את פתרון מצוקת התחבורה צפויה עם האכלוס. בשל עיכובים בהזרמת התקציב מהמדינה להתחלת הרחבת הכביש החליטו לבטל את ההתניה שבין הרחבת הכביש לבין אישורי האכלוס. נותר רק לקוות שהתקציב להרחבה יימצא בקרוב ותחל הרחבת הכביש האמור שגם לאחר הרחבתו צפוי להיות עמוס משמעותית מהעומס המוכר בו כיום.

העלייה האחוזית הגבוהה בגדרה נרשמת גם בשל היקף הבניה הנמוך מאוד שהיה בשנה שעברה עת נרשמו בגדרה בין החודשים אפריל 17 – מרץ 18 רק התחלות בניה של 219 דירות בלבד.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים