דף הבית > קהילה > זוכרים מהסלון

זוכרים מהסלון

דווקא השנה, כשההתכנסות לשמיעת עדויות שורדי שואה אסורה, הזדמנויות לשמוע עדויות בלי לקום מהסלון

יום הזיכרון לשואה ולגבורה יצוין בישראל ביום שלישי השבוע. זה יהיה יום זיכרון חריג ביותר שבו נאסר עלינו בתקנות מחמירות ועלינו להיזהר מאוד שלא לפגוש אף אחד משורדי השואה החיים עדיין עימנו כדי לשמור על בריאותם.

בשנים האחרונות הפך פופולרי ביותר מיזם זיכרון בסלון, שבו מתכנסים רבים בבתים פרטיים לשמוע סיפורי עדות מפי שורדים או מפי ילדיהם כסיפורי דור שני. גם בגדרה הפך המיזם למיזם נפוץ כאשר משנה לשנה התרבו התושבים המארחים בבתיהם שורדים להשמעת סיפוריהם.

השנה, משנאסר להתכנס ל’זיכרון בסלון’, משתמשים באפליקציית הZOOM, שהפכה מזמן ללהיט של המשבר, גם לטובת פעילות התוכן של יום הזיכרון לשואה. גם ברחבי גדרה יפתחו הערב ומחר מפגשי ZOOM אליהם הציבור הרחב מוזמן להצטרף ולשמוע את העדויות.

זוכריחם את סבא יעקב. זיכרון מהסלון של משפחת מנשה בגדרה

זיכרון מהסלון בשידור

אם התיווך של אפליקציית זום לשמיעת עדות מקוונת אינו מתאים לכם אפשר גם לצפות בעדות מהסלון של דורית בן בוחר, אשר הוקלטה בשנה שעברה בביתה ותשודר בערוץ כאן 11 במהלך יום הזיכרון עצמו.

שידור זיכרון מהסלון של 2019 שצולם בגדרה בכאן 11

טקס יישובי מוקלט

המועצה המקומית הקליטה טקס זיכרון אשר יחליף את טקס הזיכרון המסורתי שגם אותו נאסר לקיים בפני קהל בשל תקנות השמירה על הבריאות המחמירות.

לא משנה באיזו דרך תבחרו, זכרו!

ואי אפשר בלי לצאת למרפסת

היציאה למרפסת הפכה להיות ההרבל הסימלי ביותר במשבר הנוכחי המחייב ריחוק חברתי קפדני. גם ביום הזיכרון לשואה ולגבורה מזמינה אתכם עמותת עמך לצאת למרפסות דווקא בשעת הצפירה ולהזדהות יחד עם זיכרון הקורבנות.

הגדרתים זוכרים

גם בתנועת הגדרתים מזמינים את הציבור להצטרף לשמיעת עדות באמצעות ה ZOOM:

 

 

 

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים