דף הבית > קורונה > זה לא נעים לראות מושבה סגורה

זה לא נעים לראות מושבה סגורה

לאור הנחיות משרד הבריאות נסגרו בזה אחרי זה כלל המוסדות, מתחמי הפעילות והמתקנים היישוביים במושבה

משבר הקורונה בעיצומו והצעדים הננקטים לבלימת הנגיף הולכים ומצטברים לכדי עצירה מוחלטת של כל פעילות הגורמת לקרבה בין אנשים.

סגר הדרגתי

בתחילה היו אלה בתי הספר ומרכזי האירועים הגדולים, לאחר מכן עם צמצום היקף ההתכנסויות האפשריות היו אלו אולמות האירועים וגני הילדים וכעת הסגירה היא כמעט מוחלטת כאשר נסגרו במושבה בהתאמה להחלטות המדינה מרכז אופק, הספרייה היישובית, המועצה המקומית עברה לעבוד ללא קבלת קהל, כלל מוסדות הלימוד בכל הזרמים, כלל הליגות במחקי הכדור ואחרות, חוגים, חדרי כושר ואפילו מתקני הספורט הפתוחים שפעלו אתמול ננעלו הבוקר ולא מאפשרים גם לא מפגש באויר הפתוח בין ילדים.

אפילו מגרשי הספורט הציבוריים נסגרו. הבוקר בגדרה

רק בעוד ימים רבים נוכל לדעת אם הצעדים הקשים הננקטים כעת הועילו והנגיף נבלם. לפי שעה היקף הנדבקים ממשיך לעלות מיום ליום והיום עלה בצורה חדה יותר מאשר העלייה המתונה יחסית אתמול.

הערכות הן שנסיקת עקומת הנדבקים תוביל את הממשלה לקבל החלטות על הצעד הבא שיעביר את ההחלטות על רידוד עובדים במקומות נוספים במשק מהמלצת ממשלה למנהלי החברות להנחיות סגר חלקי או מלא, צעדים שהמחירים הכלכליים שלהם על המשק הם גבוהים ביותר, גבוהים מכל מצב חירום אחר שחווה המשק בעשורי שנות קיום המדינה.

טור גאומטרי? קצב עליית היקף הנדבקים הידועים בקורונה במדינה. בפועל הערכה שיש הרבה יותר

מצב חירום, איטיות שגרתית

תושבים המנסים להתעדכן האם הם נחשפו לחולי קורונה מאומתים מתקשים לעשות זאת באתר משרד הבריאות אשר מעדכן את מפת הקורונה בקצב איטי ביותר שלא משקף את קצת הצטברות הנתונים על מסלולי החולים המאומתים במדינה.

לאחר יותר מ-30 שעות עודכנה המפה. אורעי החשיפה לקורונה באזור גדרה נכון לצהרי ה 16/3. לחץ על המפה לעבור למפה המתעדכנת

חשיפה במקומות הומי אדם באזורנו

בתוך כך נודע הבוקר כי חולה מס’ 203 ביקרה במספר מקומות הומי אדם באזורנו לפני איתור הנגיף בגופה, כולל אולם אירועים בראשון לציון, עדלאידע במזכרת בתיה ובית קפה וחנות במתחם הקניות ביל”ו סנטר.

חשיפה לקורונה בארוחת הבוקר. כתבתנו על ארוע החשיפה לקורונה בביל”ו סנטר ובאזור

האם גם בגדרה?

משרד הבריאות לא מפרסם את מיקום מגוריהם של החולים המאומתים אלא רק את המקומות בהם נחשפו לציבור הרחב, כך שאין לדעת האם איתורה של חולה זו דווקא קשור לצוות מגן דוד אדום אשר פינה אתמול, תוך שהוא ממוגן באופן מלא, חולה מאחד הרחובות במזרח גדרה.

האם הקורונה הגיעה לגדרה. צוות מד”א מפנה חולה מרחוב במזרח גדרה. אתמול (15/3)

בדוק גם...

גזר דין חמור לנהג שהרג משפחה בתאונה במחלף גדרה

4 שנות מאסר בפועל לנהג המשאית שהתנגש ומחק משפחה שלמה בתאונה המחרידה שאירעה לפני כשנה …

שינוי גודל גופנים