דף הבית > עסקים > זה לא נעים לראות חנות סגורה

זה לא נעים לראות חנות סגורה

מגמת סגירת וצמצום בתי העסק בגדרה נמשכת. תמונת מצב

למרות מגמת הקניות באינטרנט ומרכזי הקניות הגדולים בהם אנו כצרכנים מבקרים בתדירות גבוהה, אין תחליף לחנויות הקטנות והקרובות, המכולת השכונתית או חנות הטלפונים האמינה אליה אתה חוזר שוב ושוב, הירקן שמביא לך עד לשכונה את הטריות מהכפר או חנות הצעצועים אליה נכנסים לקראת כל יומהולדת כיתתית בבית ספר של הילד.

אך למרות הקהילתיות בה אנו מתגאים וממנה נהנים בגדרה, נראה שיותר ויותר בתי עסק לא מצליחים לעמוד בעלויות ההשכרה והארנונה הגבוהות ונסגרים במושבה בתקופה האחרונה, יותר ויותר בתי עסק עומדים פנויים להשכרה תקופה ממושכת.

שטחים פנויים  להשכרה. מרכז הקניות בליליוס

גדרה היום מצלם לכם תמונת מצב:

במרכז המסחרי של לב גדרה חנות הטלפונים עידן הסלולר החליפה ידיים, המכולת הותיקה ששירתה את השכונה נסגרה, חנות הצעצועים וכלי הכתיבה ‘הבאזר הגדול’ מצמצם באופן ניכר את שטח החנות ואפילו סניף הדואר מחפש דרכים לשפר את המאזן החודשי ומציע להשכרה את הגלריה שמעל הסניף.

במרכז המסחרי גוזלן יש חנות המחפשת שוכר, משרד התיווך במקום נסגר ובמקומו נפתחה החנות החדשה של ‘סמולטוק’ הותיקה אשר עברה למקום לחנות קטנה יותר, החנות הקודמת בקניון המושבה פנויה להשכרה.

במרכז הקניות בליליוס החדש יש עדיין כ-3 חנויות לא מאוכלסות ושכר הדירה שדורשים על ההשכרה צנח בעשרות אחוזים ביחס לשכר הדירה שהתבקשו השוכרים לשלם עם פתיחת המרכז לפני כשנה.

מי שמחפש חנות במרכז המסחרי שמתחת לאולמי שנהב ברחוב ויצמן יכול להתלבט בין שתי חנויות שונות העומדות ריקות במקום ומחפשות שוכר.

בקניון ברח’ בעלי המלאכה מבחר רחב של שטחי מסחר להשכרה מזה תקופה ממושכת.

רחוב הבילויים:

למרות שהרחוב שופץ לאחרונה בהשקעה ניכרת ממשיך הרחוב לסבול מתעבורת קונים נמוכה. בתי העסק קופיקס, קפה בראשית, קפה סרוויס נסגרו וטרם אוכלסו.

אפילו סניף בנק לאומי הותיק מחפש שותף ומציע שטחים במרתף הבנק להשכרה.

 

תושבי גדרה – קנו במושבה וסייעו לעסקים המקומיים לשגשג. זה טוב לכולנו!

 

 

 

בדוק גם...

ולהלן התוצאות

שבועיים בדיוק לבחירות – תוצאות המשאל בקרב הבוחרים בגדרה מתפרסמות לאורך השבוע האחרון הצבעתם, קוראי …

שינוי גודל גופנים