דף הבית > קורונה > ולא מטר אחד יותר

ולא מטר אחד יותר

סגר החגים המהודק נאכף. המועצה המקומית מצהירה על הגברת אכיפה ומי בכל זאת מקבל פטור ויוכל לצאת מחוץ ליישוב

סגר החגים הגדול נכנס לתוקף אתמול בצהריים ותושבים רבים לומדים על המותר והאסור דרך שאלות ותשובות עם שוטרי המחסומים ביציאה מהיישוב.

“ולא מטר אחד יותר”

מחסום משטרתי הוצב גם ביציאה הצפונית מהיישוב לכיוון חפץ חיים והשוטרים במשמרת לא מהססים להחזיר על עקבותיהם תושבים אשר מבקשים לצאת מגדרה מסיבות שאינן חלק מהסיבות המאושרות ליציאה.

בתוך כך מתפרסמות ההנחיות העדכניות ביותר של מנהלת הקורונה של משטרת ישראל ובהן ההנחיות המפורטות לשוטרים לגבי האכיפה וההחרגות המותרות לאזרחים במהלך הסגר.

בעלי צרכים מיוחדים הוחרגו

עם זאת. בשורה טובה להורים ולילדים עם צרכים מיוחדים: הממשלה אישרה במשאל טלפוני תיקון לתקנות הקורונה, שלפיו במהלך הסגר הקרוב תותר יציאה של אדם עם מוגבלות למרחב הציבורי גם למרחק העולה על 1,000 מטר, יחד עם מלווה אחד. הכוונה היא גם ליציאה רגלית וגם ליציאה ברכב ממונע.

בתקנות המעודכנות נכתב כך: “תותר יציאה של אדם עם מוגבלות, שמחמת מוגבלותו נדרשת יציאתו למרחב הציבורי, גם למרחק העולה על 1,000 מטרים ממקום מגוריו, יחד עם מלווה אחד”.

רחובות ריקים

על פי הניכר ברחובות היישוב, תושבי גדרה נשמעים להגבלות ורחובות המושבה ריקים מאוד, הרבה יותר מאשר ביום שבת רגיל.

בסביבות היישוב הבוקר נראו בעיקר רוכבי אופניים, ביחידים המקפידים על התקנות כלשונן ובקבוצות.

ריקים. רחוב בגדרה הבוקר

אכיפה מוגברת

את מי שכן נדרש להישאר ביישוב מתכוונים להכריח לעשות זאת בעזרת אכיפה מוגברת ביחס למה שהיה עד כה.

המועצה המקומית הצהירה לפני כניסת השבת:

“לאור קצב ההתפשטות הגבוה, ובהמשך להנחיות הסגר, תתבצע הקפדה על ההנחיות לטובת שמירה על הבריאות של קהילת גדרה :תפילות – לצורך הקפדה על שמירת הנחיות מתווה התפילות בסגר, בשישי ושבת, 25-26/9, אין לקיים תפילות במבנה. אולמות התפילה יסגרו! תפילות יתקיימו בהתאם למתווה אך ורק בשטח פתוח, במרחק של עד קילומטר מהבית, בקפסולות של עד 20 אנשים, עם מסיכות ובמרחק 2 מטר בין המתפללים.

פיקוח – הפיקוח יתוגבר במקומות חיוניים פתוחים המותרים ליציאה ובעלי פוטנציאל להתקהלויות, כדי לוודא הקפדה על ההנחיות!

מגרשי ספורט וגני שעשועים – חל איסור להשתמש במתקנים, יושם דגש מיוחד להקפדה על כך.”

כאילו לא קרה

על רקע ההצהרות על אכיפה מוגברת בשל התחלואה הגואה בולט העדר ההתייחסות הרשמית של המועצה לאירוע החשיפה המתמשך לחולה קורונה במשרדי מחלקת הנדסה של המועצה המקומית, אירוע שנגרם בשל מחלתו של אחד מבכירי המועצה שעד כה ממשיך להעדיף את פרטיותו מאשר הודעה לציבור על דבר הדבקותו כדי להבטיח קטיעת שרשרת ההדבקה.

 

 

 

בדוק גם...

חוזרים לעבודה

הרצאות בנושאי סיוע בחזרה לשוק העבודה לצעירים יתקיימו במרכז הצעירים של גדרה תקופת דמי האבטלה …

שינוי גודל גופנים