דף הבית > קורונה > וזו הסיבה לסגר

וזו הסיבה לסגר

נתוני מדד הרמזור של היישובים הגדולים במדינה ומדד קצב ההכפלה בשבועיים האחרונים מוכיחים מעל כל צל של ספק – ישראל בבעיית קורונה חמורה

אם עדיין לא השתכנעתם שהסגר מוצדק אולי עיון בשינוי במדד הרמזור ובמדד ההכפלה בכל היישובים הגדולים במדינה ישכנע אתכם.

מצפייה בסרטון הממחיש את השינוי לאורך שלושת השבועות האחרונים נראית בבירור מגמה גורפת בכל היישובים במדינה – ציון הרמזור ומדד ההכפלה בעלייה מטרידה ביותר.

נכון לאתמול, 15,9, מעל 95% מתושבי המדינה מתגוררים ביישובים בהם המגמה היא מגמת תחלואה שלילית. ברוב המוחץ של היישובים מדד ההכפלה מעל 1, מדד שמשמעותו שכל אחד מהחולים מדביק יותר מבן אדם אחד נוסף ולכן מגמת המגיפה בהתפשטות.

המענה למדד ההכפלה המאיץ הוא אחד – קטיעת שרשרת ההדבקה במהירות: איתור מהיר של החולים ובידודם לצד מיגון קפדני של מסיכות וריחוק חברתי כדי למנוע הדבקה על ידי אנשים שטרם זוהו כנשאי הנגיף.

מדינה בהאצה. מדד הרמזור וההכפלה של היישובים מעל 40K תושבים לצד מיקומה של גדרה על אותה מפת מדדים (נתוני משרד הבריאות)

9.5 במדד גמזו. שינוי במדד הרמזור בגדרה בשבוע האחרון

גדרה בקצה הסקאלה

כאשר מצליבים את הנתונים הידועים של גדרה על הגרף הכלל ארצי ניתן לראות שמבחינת מדד הרמזור לא רק שהיישוב נמצא בחלק האדום של הגרף אלא עמוק מאוד בשטח האדום. למעשה, רק בני ברק, אום אל פחם ואלעד נמצאות בסטטוס רמזור גבוה יותר ממנה מקרב היישובים עם יותר מ40,000 תושבים.

גם במדד ההכפלה ניכרת התפשטות נרחבת של המגיפה במושבה. מדד ההכפלה נכון לאתמול בגדרה הוא קצת מעל 2, כלומר כל חולה מאומת בגדרה מדביק שניים נוספים, קטיעת שרשרת ההדבקה לא אפקטיבית לחלוטין.

מגמה ברורה. השינוי במדדים לאורך 3 השבועות האחרונים

 


בדוק גם...

אלופת הסביבה

גילי אוטניק מבית הספר פינס בגדרה זכתה במקום הראשון בתחרות הקיימות האזורית שמונה ילדים, המייצגים …

שינוי גודל גופנים