דף הבית > פוליטיקה > התקציב יאושר השבוע

התקציב יאושר השבוע

על רקע אי הודאות הגבוהה בשנת 2021 התקציב שעולה לאישור והצבעה אמור לשקף מדיניות תקציבית מצמצמת

למרות שאין תקציב מדינה ולמרות אי הודאות התקציבית הגבוהה ביותר המקופלת בתוכניות היישוביות לשנת 2021 לאור משבר הקורונה המתמשך לתוך השנה הבאה, תקציב המועצה המקומית לשנת 2021 יעלה לאישור מליאת המועצה המקומית השבוע.

התקציב השנתי הוא הכלי המרכזי של מקבלי ההחלטות בכל ארגון לקביעת סדר העדיפות של הארגון כולו לשנת העבודה. כך גם ברמת המדינה וכך גם ברמת המועצה המקומית גדרה.

“מדיניות תקציבית מצמצמת”

לקראת השנה החדשה, כפי שנעשה בכל שנה, יובא תקציב שנתי לאישור מליאת המועצה. הצעת התקציב של ראש המועצה תעלה לאשרור המליאה ביום חמישי השבוע.

הפעם, בשונה משנים קודמות, רמת אי הודאות היא קיצונית בשל הקורונה והשלכותיה ובשל אי ודאויות נוספות על סעיפי הכנסה והוצאה שונים.

בשל כך נקבע כי ברבעון השני תכונס ישיבה נוספת לדיון שאישור עדכון תקציב שנתי.

מעיון בהצעת התקציב ניתן ללמוד גם על השינוי התקציבי הנרחב בהוצאות המועצה לאורך שנת 2020, שנת הקורונה, שנה שבה נחסכו מאות רבות של אלפי ₪ בשל ביטול חגיגות וטקסים שונים, צמצום הוצאה על שכר ועל ניקיון מוסדות לימוד וכך הלאה.

כתכנית התחלתית לשנת העבודה 2021 מצהיר ראש המועצה על תקציב במדיניות תקציבית מצמצמת. נותר לעקוב אחר ההחלטות והסעיפים השונים כדי להבין האם אכן תקציב 2021 מביא בשורות של צמצום בהוצאה הציבורית בסעיפים שאין בצידם תרומה משמעותית לציבור התושבים.

הדיון בהצעת התקציב הוא דיון הפתוח גם לציבור התושבים המבקשים להגיע ולשמוע את ההחלטות ויתקיים בספרייה הציבורית ביום חמישי בשעה 18:00.

 


בדוק גם...

זינוק במדדי התחלואה

ושוב מזנקת. מספר החולים הפעילים במושבה עלה ל 133 תושבים, מגמת התחלואה מובילה את גדרה …

שינוי גודל גופנים