דף הבית > פוליטיקה > התקציב השנתי אושר. מבוסס העלאת ארנונה חריגה

התקציב השנתי אושר. מבוסס העלאת ארנונה חריגה

בדיון מליאת המועצה לאישור התקציב הציג ראש המועצה את אישור שר הפנים להעלאת הארנונה החריגה

מליאת המועצה התכנסה אמש לאישור תקציבה השנתי של המועצה המקומית.

התקציב שאושר פה אחד בישיבה המקדימה בהשתתפות חברי הקואליציה בלבד הוצג למליאת המועצה וחשף את מה שהכרנו ופרסמנו כאן לאורך השבוע.

“הבחירות רק בעוד 3 שנים”

בתקציב, אשר גדל בכ-2 מיליון ₪ מסך התקציב בשנה שעברה מבססים במועצה את ההכנסות יותר על התושבים ופחות על מקורות חוץ ומבטלים שירותים חיוניים לתושבים. נראה ששחיקת השירות לתושב נעשית מתוך תפיסת ‘לקוח שבוי’, מהדיון צוטט אמש ראש המועצה כמנמק את שחיקת השירות: “הבחירות רק בעוד 3 שנים”.

הגדלת הארנונה החריגה אושרה

במהלך הישיבה חשף ראש המועצה את אישור שר הפנים אשר נחתם בימים האחרונים להעלאת הארנונה החריגה שביקשה המועצה לבצע. נראה שממשלת המעבר החליטה שלא ניתן להמתין עד להתייצבות השלטון ואישרה את העלאה החריגה, אחת מהעלאות הגבוהות ביותר במדינה.

בכספי הארנונה המוגדלים מתכננת המועצה להגדיל משמעותית את תקצוב המועצה הדתית ולתקצב בין השאר משרות נוספות בלשכת מנכ”ל המועצה, משרות שלא היו קיימות עד היום.

מה יעשו עם תקציב הארנונה החריגה. מתוך הצעת התקציב

ברגע האחרון

המאבק העיקרי שניטש סביב שולחן מליאת המועצה נסב סביב תקציב התמיכות של תנועות הנוער. משתתפי הדיון ציפו להסבר מניח את הדעת לגבי התמיכות השנתיות, בדומה לתמיכות שנת 2019 אשר יחולקו רק בתחילת 2020 בהיקף מצומצם ביחס לתכנית המקורית.

חברי האופוזיציה הופתעו להבין שהתכנית, כפי שהועלתה לאישור כללה איפוס מוחלט של תקציב התמיכות בתנועות הנוער ודרשו תיקון. הדיון התפזר להתייעצות שלאחריה נמצא המקור לתקצב את התמיכות ב-250 אלף ₪, מעט יותר מתקציב 2019 ופחות מתקציב 2018.

“חיים עם הבחירה”

למרות שההחלטות על תקציב המועצה הן המשפיעות ביותר על סדר העדיפות של ניהול המושבה לשנה שלמה קדימה, נראה שהנושא זוכה לאדישות ציבורית רחבה בקרב תושבי גדרה. “מסתבר שטעיתי בבחירות” סיכם אחד מהם “אבל אני חי עם הבחירה.”

 


בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים