דף הבית > ספורט > התקווה על הפודיום

התקווה על הפודיום

ההתרגשות עדיין בשיאה לאחר שהמנון ישראל הושמע בבוסניה לכבודה של אבישג סמברג, אלופת אירופה. האם האלופה בדרך לטוקיו?

רק בת 19 והיא אלופת אירופה, הישג אדיר לספורטאית המבטיחה מגדרה ששומרת על דומיננטיות בצמרת לוחמות הטאקוואנדו בעולם.

לאליפות אירופה הגיעה אבישג מוכנה מאוד מכל הבחינות. בדרך אל הגמר פגשה מספר יריבות שכבר ניצחו אותה בעבר והצליחה להביס את כולן “הגעתי לנקום”.

כבשה את אירופה. סמברג עם המדליה. (צילום: התאחדות הטאקוואנדו בישראל, לצפייה בסרטון הענקת המדליה וההימנון על הפודיום לחצו כאן ודלגו לדקה 52)

הדרך אל הגמר

את קרבות הרבע והחצי גמר ניצחה סמברג לא רק בזכות היכולות הפיזיות אלא גם המנטליות כאשר בשני הקרבות הצליחה לגבור על היריבות בשלב ניקוד הזהב, זאת לאחר שבתום הזמן החוקי לקרב השיגה תוצאת תיקו.

את הגמר הצליחה לסיים בתוצאה מובהקת אפילו יותר וירדה מהמזרן לאחר ניצחון 17:11 על האלופה היוצאת, אדריאנה איגלסיאס הספרדייה.

לידיעות אחרונות סיפרה האלופה על ההכנות לאליפות בשנת הקורונה: “עבדתי קשה בכל תקופת הקורונה וידעתי שזה ישתלם. היו יריבות אימון שהגיעו לארץ, זה הכין אותי גם מנטלית וגם פיזית ונתן לי את הפוש שהייתי צריכה”.

בארון המדליות של סמברג, המשרתת כיום כחיילת בפיקוד העורף, כבר מצטופפות להן מדליות לא מעטות בינהן מדלית ארד באליפות לנוער בקנדה בשנת 2016, ארד באליפות אירופה לנערות בשנת 2017, ארד באליפות אירופה בשנת 2019 והשנה הגיעה להישג השיא עד כה.

מכוונת לטוקיו

כעת נותרו לסמברג כחמישה חודשים להתכונן למבחן המשמעותי הבא – תחרות המיון לאולימפיאדה שתיערך במאי 2021 לקראת האולימפיאדה הדחויה מ 2020 לקיץ 2021 בטוקיו.

לפניה הצליחו להשיג את הקריטריון לאולימפיאדה רק שתי ספורטאיות קודמות בענף הטאקוואנדו, ערוסי בשנת 2004 וגטרר בשנת 2008. סמברג היא בהחלט התקווה הבאה בענף.

ה’תקווה’ היא הפסקול הטוב ביותר

עד לתחרות המכרעת על המקום באולימפיאדה נותר להחזיק לסמברג אצבעות ולהתרגש יחד איתה לשמע ההימנון על הפודיום בבוסניה:

שירת התקווה מבעד למסיכת הקורונה. סמברג על דוכן המנצחות. ביום שישי האחרון בבוסניה. (להתרגשות יחד עם אבישג בשירת התקווה לחצו על התמונה ועברו לדקה 52 בסרטון)

 


בדוק גם...

המפה מתעדכנת

מפת אירועי החשיפה לקורונה ממשיכה להתעדכן. אירועי חשיפה בבית ספר נוסף הסגר על מערכת החינוך …

שינוי גודל גופנים