דף הבית > קורונה > התקווה לשיפור מצב התחלואה – אכיפה מוניציפאלית

התקווה לשיפור מצב התחלואה – אכיפה מוניציפאלית

רוה”מ קיים היום שיחת זום עם כ-200 ראשי רשויות ודרש את הסיוע המוגבר של ראשי הרשויות באכיפת כללי הסגר על מנת להוריד את ממדי התחלואה

יממה לאחר הפרסום כי גם בביתו ביקר ספר בניגוד לכללי הסגר, כינס היום רוה”מ את ראשי הרשויות המקומיות במדינה, לשיחת מוטיבציה והרתמות למאבק בקורונה.

שלא תתבלבלו מתחילת המגמה החיובית

את השיחה קיים ראש הממשלה עם ראשי הרשויות דווקא בעיתוי שבה נראאית תחילתה של מגמה חיובית בצמצום ממדי התחלואה.

“אנחנו נמצאים בתהליך חיובי, אבל יכולים שוב להכניס לסגר ארוך ומיותר”, הדגיש רוה”מ, “יש בעיה מיידית – צריך לפעול למניעת שמחות, ריכוזים, התקהלויות, ואכיפה באמצעות המפקחים שלכם. יש לכם יכולות פעולה, אלה הדברים המיידים שאנחנו צריכים כרגע כדי להוריד את העקומה ולחזור לתוכנית הרמזור”.

“אין ערים ירוקות, אין שום דבר – הנתונים הם בלתי אפשריים, כולם נדבקים במצב הזה. אין לנו ברירה, אנחנו חייבים להוריד את התחלואה, ולכן הסגר”, הסביר נתניהו לראשי הרשויות, “הסגר הזה פחות עוצמתי מהסגר הראשון, הוא נותן לנו בלימה מסוימת, אבל אנחנו חייבים להוריד את המספרים בעזרתכם – המטרה היא להגיע שוב לרמזור”.

האם יתחיל לנהל את המשבר ולשלוח את הפקחים לאכוף את הסגר? ראש מועצת גדרה האדומה

ממתינות לדיון והחלטה

ככל הידוע גם בגדרה יש עוד לאן להשתפר, הצעות רבות לשיפור ההתמודדות המוניציפאלית עם הקורונה והשלכותיה מונחות על שולחן מליאת המועצה וממתינות לדיון והחלטה.

להשיג ציות של הציבור תוך כדי אוירה של חוסר דוגמא אישית בוטה. סערת גמליאל מסרבת לשכוך

ירידה בהיקף החולים הפעילים

בתוך כך נרשמה עליה במספר הנדבקים מאז תחילת המגיפה ל-615 תושבים. עם זאת מספר החולים הפעילים במגמת ירידה ועומד היום על 186 בלבד.

אי דוגמא אישית

בין אם נתחיל לראות את הפקחים של המועצה המקומית אוכפים את כללי הקורונה במקום את כללי פינוי הגזם, את התגייסות התושבים לציות לכללי הקורונה יהיה קשה לגייס בעזרת אמצעי דוגמא אישית גם בגדרה. לאחר חשיפת פרשת השרה גמליאל והפרת הסגר הבוטה בה הודתה ולאחר הסתרת המידע לגבי התפרצויות קורונה במתחמי המועצה ובקרב בכיריה, נאלץ בגדרה להסתפק בציות לכללים כי זה הדבר הנכון לעשותו ולא מתוך חיקוי של נבחרי הציבור.

(תמונת נתניהו בשער הכתבה: לע”מ, עמוס בן גרשום)

בדוק גם...

שומר החומות גדרה

גדרה תחת אש

מטחים אינטנסיביים המשיכו גם הלילה לעבר כל יישובי הדרום, שניים מהמטחים כללו רקטות גם לעבר …

שינוי גודל גופנים