דף הבית > תשתיות > התקדמות לקראת מימוש תמ”א 38 בשפירא
תמ,א 38 בשפירא

התקדמות לקראת מימוש תמ”א 38 בשפירא

למרות השינויים הצפויים בחוק בנושא נרשמת התקדמות לקראת מימוש תמ”א 38 בשכונת שפירא. כנס תושבים נערך עם עורכת הדין המייצגת אותם ועם החברה המבצעת

למרות שמנהל התכנון המליץ שלא להאריך את תוקף תקנות תמ”א 38 הצפויות לפוג במאי 2020, ממשיכים בגדרה לנסות ולקדם את תכניות תמ”א 38 בשכונת שפירא.

אמש התכנסו מספר עשרות תושבים לשמוע את נציגי החברה היזמית, חברת מפרשית, את עורכת הדין נחל מאיר אוזלבו, בעלת משרד לעריכת דין וגישור בגדרה, המייצגת אותם בעסקה ואת חבר המועצה אסף דרבה המנסה לקדם את הוצאת הפרויקט לפועל.

הפרויקט, המיועד להרחיב את הדירות בשכונה, לחזקן ולפתח את השכונה מנצל את התקנות שנועדו במקור לחיזוק מבנים למניעת קריסה בעת רעידות אדמה ומאפשר לתושבים להתקשר עם חברה יזמית אשר מקבלת זכויות בניה של קומות נוספות בבניין כנגד חיזוק הקומות הקיימות והוספת ממ”ד בכל דירה.

לתקנות תמ”א 38 גם אפשרות לפינוי בינוי, המאפשרות בניית מגדלי מגורים במקום הבתים הקיימים ומתן דירה חדשה בבניין המוקם לכל בעל דירה ישנה. עם זאת, בשל חוסר כדאיות פרויקט מסוג זה והחריגה שתידרש בגובה המגדלים ביחס לתכנית המתאר המאפשרת רק בנייה של מגדלי 9 קומות בשכונה אין ישימות לתכני מסוג זה.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

שינוי גודל גופנים