דף הבית > חי מהשטח > התקדמות בחידוש שכונת שפירא
תמ,א 38 בשפירא

התקדמות בחידוש שכונת שפירא

האם יבוצע פינוי התושבים ובינוי של מגדלים במקום הבניינים הישנים בשכונה?

שכונת שפירא היא מהשכונות הותיקות יותר במושבה, שכונה אשר כל 14 הבניינים בה הם בנייני 3 קומות עם דירות קטנות שנבנו בשנות השישים. בשכונה שנבנתה במקור לשיכון עולי שנות החמישים, מתגוררים כיום בעיקר תושבים מקרב קהילת יוצאי אתיופיה.

שנים רבות מנסים התושבים לקדם תכניות לשדרוג השכונה אך ההתקדמות בה והמענה לצרכי התושבים איטי מידי לצרכים התפתחים. ילדי השכונה מסתובבים בעיקר ברחובות בהעדר גם שעשועים והרחבת המענה בתשתיות פינוי הזבל המעיקות מאוד על תושבי המקום ניתן מעט ולאט מידי.

תחושה של התקדמות

כ-40 מתושבי השכונה נענו לקריאתו של אסף דרבה, חבר מועצת גדרה, והתכנסו במרכז הרוחני בשפירא לשמוע את התכניות של המועצה והיזם לשדרוג הבניינים על ידי יישום תקנות תמ”א 38. בכנס שמעו את היזם, האדריכליות ואת נבחרי הציבור שהגיעו להסביר את התכניות למקום.

לשכונה מקדמים תכניות על פי תמ”א 38 א’ אשר משמעותן חיזוק המבנה והוספת חדר ממ”ד ומרפסת לדירות הקיימות לצד הוספת כ-2 קומות ודירת גן לשם הצדקת השקעת היזם בפרויקט.

ממ”ד ומרפסת לכל דירה

התקדמות בשיטת תמ”א 38א’ ולא בתכניות פינוי בינוי מבטיחה מחד שהדירות יישארו ברות השגה לתושבי השכונה ומאידך מבטיחה שהרחבת כמות התושבים במקום תהא מידתית ולא הרחבה גדולה יותר כפי שצפויה במקרה של בניית מגדלי מגורים גבוהים במקום הבניינים הקיימים.

התכנית עדיין רחוקה מיישום ויש עוד בעיות, כגון מצוקת החנייה המסתמנת, שנדרש להתגבר עליהן. בסיכום המפגש הוחלט על קיום מפגש נוסף שבו יוצגו בפירוט התכניות האדריכליות של הדירות המיועדות לתושבים על מנת לגייס את תמיכתם הנדרשת לביצוע הפרויקט.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

שינוי גודל גופנים