דף הבית > קורונה > התפרצות

התפרצות

קרוב ל-100 חולים פעילים בגדרה. היקף התחלואה ממשיך להתפשט

ושוב מזנקת.

עשרות נדבקים חדשים דווחו אתמול למאגרי משרד הבריאות ומספר החולים הפעילים בגדרה עומד הבוקר על לא פחות מ 98 תושבים ודיירי מוסדות היישוב.

הפעם קצב הבדיקות לדיגומים שנלקחו ביום שני היה גבוה וכבר אתמול קיבלו הנבדקים את התוצאות שהצביעו על כ-4% בדיקות חיוביות מתוך כמות הבדיקות העצומה שנלקחה.

קרוב ל500 מבודדים

גם מספר המבודדים בשיא ועומד היום על 495 תושבים שנאלצים לשהות בבידוד מניעתי לקטיעת שרשראות ההדבקה.

זה הזמן להרים טלפון לשכן המבודד ולדרוש בשלומו. קרוב ל 500 מבודדים בגדרה

שיא חדש בכל יום

גם היום ממשיך מדד הרמזור של גזרה להסלים ועומד על ציון של 6.5, ציון הרמזור החמור ביותר ביישוב מאז ימי השיא של הגל השני. עם חציית רף 7.5 צפוי היישוב להצטרף לרשימת היישובים האדומים.

מזנקת

במדד שינוי שיעור המאומתים שוב מתברגת גדרה כאחד היישובים בהם שיעור הזינוק הגבוה ביותר בתחלואה, גדרה מדורגת במקום ה-15 מתוך כלל יישובי המדינה (278 יישובים מוכרים ולא מוכרים לפי רשימת משרד הבריאות).

במזנקות. גדרה ברשימת היישובים לפי שיעור השינוי במאומתים. (נתוני משרד הבריאות)

ממשיכים לתת כתף

מנגד ממשיך מבצע ‘לתת כתף’ להתקדם ומעל 600 אלף אזרחים כבר התחסנו, בינהם גם עשרות רבות של אנשי צוות רפואי תושבי גדרה ודיירי בתי האבות ביישוב שהחלו במבצע החיסון אתמול.

מתי מבצע ‘ירוק 2’?

למרות המספרים המאמירים, ולמרות שגדרה היא מהיישובים בהם רמת התחלואה היא הגבוהה באזור, גם היום טרם החליטה המועצה המקומית להשיק מבצע התמודדות עם המגיפה והחזרת היישוב לסטטוס ירוק. נראה שגם הפעם ממתינים בהנהגת היישוב שהתושבים עצמם, בהתייצבות לבדיקות, הבידוד הכפוי ובציות לכללי הסגר המתמשך, הם שיביאו את הבשורה ויתלו את הבלונים הירוקים בכיכרות המושבה.

למה מחכים? מפת הרמזור הרשמית של קבינט הקורונה שנכנסה לתוקף אתמול

 


בדוק גם...

גזר דין חמור לנהג שהרג משפחה בתאונה במחלף גדרה

4 שנות מאסר בפועל לנהג המשאית שהתנגש ומחק משפחה שלמה בתאונה המחרידה שאירעה לפני כשנה …

שינוי גודל גופנים