דף הבית > חי מהשטח > התמוטטה במהלך טיפול פיזיותרפיה- והמטפל מ’מכבי שרותי בריאות’ הציל את חייה

התמוטטה במהלך טיפול פיזיותרפיה- והמטפל מ’מכבי שרותי בריאות’ הציל את חייה

קשישה בת 88 התמוטטה במהלך טיפול פיזיותרפיה במסגרת ‘מכבי שרותי בריאות’, תושייתו של הפיזיותרפיסט אורי ישעיהו מגדרה הצילה את חייה.

אחד המשפטים המוכרים ביותר גורס שהרבה פעמים חשוב להיות פשוט בזמן הנכון במקום הנכון. קשישה בת 88 הרגישה זו לאחרונה היטב על בשרה, שעה שבעיצומו של טיפול פיזיותרפיה כמעט וקיפחה את חייה. תושייה של המטפל אורי ישעיהו שנתן מענה רפואי נכון ברגע האמת, גרם לכך שלמזלה של המטופלת חייה ניצלו.

המדובר בקשישה כבת 88 תושבת גדרה, שעקב ירידה תפקודית נזקקה לסדרת טיפולי פיזיותרפיה. במהלך הטיפול השלישי שנערך בביתה של הקשישה, בו מטרת הטיפול הייתה לעבור משכיבה לעמידה ולהליכה, הרגיש ישעיהו בן ה-43 עם ניסיון של כ-7 שנים בעבודתו כמטפל ב’מכבי שירותי בריאות’ כי משהו אינו כשורה אצל המטופלת הקשישה .”בשלב מסוים היא נראתה חיוורת והתחיל לשקוע”, סיפר השבוע. “הושבתי אותה וראיתי שהיא מגלגלת עיניים ונוטה ליפול לאחור”. למרות הסיטואציה הלא פשוטה הוא לא איבד את העשתונות ,”השכבתי אותה בעזרת המטפל הקבוע שלה, היא לא הגיבה לקריאה או ללחץ בטרפז. לא ראיתי נשימה ולא חשתי בדופק. הודענו למוקד החרום שלה לשלוח אמבולנס דרך המכשיר שליד המיטה. במקביל התחלתי לבצע החייאה . לאחר מספר עיסויים המטופלת התעוררה וחזרה לתקשר ואפילו ביקשה לבטל את האמבולנס”.

למרות שהתעקשה לבטלו כמובן שהפיזיותרפיסט, לא נענה לבקשתה, חיכה לאמבולנס ורצה לוודא כי הכל כשורה. בבדיקה של צוות החובשים התגלה כי לחץ הדם של אותה מטופלת מאוד נמוך, ככל הנראה עקב כך שנטלה מינון רב מדי של תרופות להורדת לחץ דם. למחרת המקרה והטיפול הרפואי שקיבלה, הגיעה ישעיהו לבקרה ולוודא כי הכל כשורה. כעת לשמחתה היא יכולה להמשיך בטיפולי הפיזיותרפיה תוך שהיא יודעת שהיא בכל מקרה בידיים בטוחות.


בדוק גם...

האם מבצע החיסונים צפוי להיכשל?

4 שבועות בדיוק חלפו חוסן בשידור חי ראש הממשלה ונתן את האות לתחילת מבצע החיסונים. …

שינוי גודל גופנים